Αρχική Αθλητικά νέα Μπάσκετ Ήττα στην Πάτρα για τον Κολοσσό

Ήττα στην Πάτρα για τον Κολοσσό

0

Την χειρότερη του εμφάνιση έκανε στο φετινό πρωτάθλημα της  Stoiximan.gr Basket League ο Κολοσσός, με αποτέλεσμα να ηττηθεί στην Πάτρα από τον Απόλλωνα Πατρών με 83-67. Σίγουρα οι γηπεδούχοι ήθελαν περισσότερο το παιχνίδι και το διεκδίκησαν με πολύ πάθος αλλά και ευστοχία έξω από τα 6.75μ., όμως αυτό δεν δικαιολογεί την όχι καλή παρουσία των «θαλασσί» στο παρκέ, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο, όπου για ένα πόντο ακόμη οι Πατρινοί θα είχαν πετύχει «νταμπλ σκορ»(47-24). Παρά την αφύπνιση της ομάδας μας στο τρίτο δεκάλεπτο και την μείωση της διαφοράς στους 8 πόντους, οι γηπεδούχοι πήραν την νίκη και ο Κολοσσός θα επιστρέψει στο νησί μας με την πίκρα μιας κακής εμφάνισης και της ήττας, κάτι που πρέπει να ξεχαστεί γρήγορα ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος με αντίπαλο το Λαύριο την 1 Απριλίου στο «Βενετόκλειο» στις 5.00 το απόγευμα.

Τα δεκάλεπτα: 30-15, 47-24, 62-54, 83-67
Απόλλων Πάτρας Carna (Σκουρτόπουλος): Χίκι 12 (3), Μπαρτ 24 (6), Τσιάρας, Καλινόσκι 18 (4), Ρέινς 9, Στόκτον, Νιφόρας, Βεργίνης 3 (1), Διαμαντάκος 6, Σλαφτσάκης, Μπάβτσιτς, Κουζέλογλου 11 (1).
Κολοσσός H Hotels (Λυκογιάννης): Ρέντικ 13, Σαλούστρος 9 (1), Ρέλεφορντ 13, Βασιλόπουλος 7 (1), Χολ 18 (3), Λιάπης, Τσούκου, Γεωργαλλής, Αγγελάκος, Άχονεν, Παπαδάκης 4, Γουάτσον 3.