Αρχική Αθλητικά νέα Μπάσκετ Ήττα για τον Διαγόρα

Ήττα για τον Διαγόρα

0
diagoras basket

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στο τέλος του, ο Διαγόρας ηττήθηκε στο σημερινό πρώτο του ματς της δεύτερης ημέρας του τουρνουά μπάσκετ εφήβων «Διαγόρας 2013» από τον Ίκαρο Καλλιθέας με 70-64 στην «Τέντα».
Με αντεπίθεση στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα του Γιάννη Τσακίρη, που βρισκόταν συνεχώς πίσω στο σκορ, ισοφάρισε σε 52-52 και διεκδίκησε μέχρι το τέλος τη νίκη. Ένα λεπτό πριν το φινάλε το σκορ ήταν 66-64 υπέρ του Ίκαρου, που έφθασε στη νίκη εκμεταλλευόμενος την αποβολή με πέντε φάουλ του Μιχάλη Δρόσου και νωρίτερα, του Κώστα Καπινιάρη για το ίδιο λόγο.
Οι πόντοι της ομάδας του Γιάννη Τσακίρη: Αντώνης Σκουφεζής 12(1), Μανόλης Σκουφεζής 7(1), Καταβαίνης, Καλλιγάς 22, Δρόσος 19(2), Ματζάνος 4, Πετράντης, Βασίλογλου, Καπινιάρης, Δασκαλάκης, Καταβαίνης
7μ.μ.: Διαγόρας-Δούκας
-Στις 9.15μ.μ. θα ακολουθήσει η τελετή λήξης του τουρνουά που θα σημάνει και την τελετή έναρξης της περιόδου 2013-2014 για τις Ακαδημίες μπάσκετ του Γ.Σ. Διαγόρας