Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική Ήττα από τον Ασπρόπυργο για την Νίκη Βόλου, νέα νίκη για την...

Ήττα από τον Ασπρόπυργο για την Νίκη Βόλου, νέα νίκη για την Καλλιθέα

0

Σε εξ αναβολής ματς για την έβδομη και ένατη αγωνιστική αντίστοιχα για το πρωτάθλημα της Football League (Νότιος Όμιλος), η Ένωση Ασπροπύργου επικράτησε 3-2 της Νίκης Βόλου. Στον αντίποδα η Καλλιθέα νίκησε 1-0 στο «Ελ Πάσο» το Αιγάλεω.

Καλλιθέα – Αιγάλεω 1-0

Χάρη στο γκολ του Χοτζάλι στο 51ο λεπτό, η ανώτερη Καλλιθέα νίκησε 1-0 στο «Ελ Πάσο» το Αιγάλεω, στο πλαίσιο της εξ αναβολής ένατης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League (νότιος όμιλος).

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Γιάννης Τάτσης): Πάντος, Παντελίδης (57′ Σταύρου), Ρόππας, Μουσταφίδης, Καλύβας, Καντέ, Τσιντώνης (73′ Φέκκας), Χοτζάλι (73′ Καραγιάννης), Στούπης (57′ Καββαδίας), Μαρουκάκης, Κρητικός (85′ Σάμιος).

ΑΙΓΑΛΕΩ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Βλάχος Π., Τασιουλής (52′ Μπουρλάκης), Παπανικόλας, Βλάχος Σπ. (62′ Λάσκαρης), Μαχαίρας, Κασνέτση, Οικονομόπουλος, Τσίτσαρης, Γουερέ (52′ Πινιώτης), Οκάν.

Ένωση Ασπροπύργου – Νίκη Βόλου 3-2

Στον αντίποδα στο άλλο εξ αναβολής ματς, για την έβδομη αγωνιστική, η Ένωση Ασπροπύργου επικράτησε εντός έδρας 3-2 κόντρα στη Νίκη Βόλου. Η ομάδα του Ασπροπύργου έθεσε τις βάσεις της νίκης από το πρώτο κιόλας ημίχρονο όταν και προηγήθηκε 2-0 χάρη στα τέρματα, που σημείωσαν οι Κυριαζής στο 33′ και ο Μαρούδας στο 42′. Ο Ζαχαρός στο 71′ έγραψε το 3-0, ενώ στο 81ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Μέτσε! Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι «καρδιοχτύπησαν», καθώς στο 82′ ο Ροχάνο μείωσε σε 3-1 και στο 90+4′ ο Τζοβάρας σκόραρε για το τελικό 3-2.

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ (Ηλίας Φυντάνης): Ντιμίτροβιτς, Τριποτσέρης, Θεοδώρου, Αργυρόπουλος (87’ Γεωργακόπουλος), Παπαθανασίου (77’ Μουκίδης – 87’ Πατσατζόγλου), Νάα, Κυριαζής, Ζαχαρός, Βασιλείου, Μαρούδας (69’ Κατίδης), Τζανουλίνος.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Αλέξανδρος Βοσνιάδης): Περιστερίδης, Πολίμος (68’ Ματέα), Αργύρης, Μπαλάφας (78’ Μπιτσάκος), Καλουτσικίδης (87’ Τσιώλης), Μέτσε, Μπόσιο, Σαλαμούρας (46’ Τζοβάρας), Γκαρσία, Γκονζάλες (46’ Κρουθ), Ροχάνο.

Πηγή φωτογραφίας: sportstonoto.gr