Αρχική Αθλητικά νέα Μπάσκετ Ήταν ΚΟΛΟΣΣΟΣ και με τη Δόξα Λ.!

Ήταν ΚΟΛΟΣΣΟΣ και με τη Δόξα Λ.!

0
kolossos doxa

Ακόμα μια σημαντική νίκη κατάφερε να πάρει η ομάδα του Κολοσσού αφού κέρδισε τη Δόξα Λευκάδας με 77- 60 στο «Βενετόκλειο» φτάνοντας έτσι στις τρεις νίκες στο πρωτάθλημα της Α1.
Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Κολοσσός ήταν πολύ καλός σε σχέση με τον αντίπαλό του παίζοντας καλό μπάσκετ και πέρνοντας το προβάδισμα με 26-19.
Στη δεύτερη περίοδο η εικόνα δεν άλλαξε με την ομάδα μας να παρουσιάζεται ακόμα καλύτερη και να ανεβάζει το υπέρ της προβάδισμα στο τέλος της ανάπαυλας με 43-30.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κολοσσός πάτησε ακόμα περισσότερο το «γκάζι» δημιουργώντας μια διαφορά με +18 (56-38) λίγο πριν το φινάλε του δεκαλέπτου.
Στην τελευταία περίοδο οι «Θαλασσί» χαλάρωσαν με τους φιλοξενούμενους να το εκμεταλεύονται και να μειώνουν στους 9 (69-60). Τελικά η ομάδα του Άρη Λυκογιάννη με ένα σερί 8-0 λίγο πριν το τέλος πήρε το ροζ φύλλο με 77-60 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Τα δεκάλεπτα: 26-19, 43-30, 56-40, 77-60
ΚΟΛΟΣΣΟΣ Ρ. (Λυκογιάννης): Ρέντικ 7, Τσούκου 17 (3), Ρέλεφορντ 11 (2), Βασιλόπουλος 7 (1), Χολ 14 (2), Λιάπης, Γεωργαλλής 3 (1), Αγγελάκος, Άχονεν 10 (2), Παπαδάκης 3 (1), Γουάτσον 5.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Χ. Μαρκόπουλος): Σκοτ 5, Μπασάμπε 5, Ντόμπλας 4, Τσαλδάρης 5, Γουέλς 19 (3), Πεταλωτής, Κάρτερ 2, Δεμερτζής 3 (1), Γεωργάκης, Ψαθάς 6, Ρόμπινσον 11 (3).