Αρχική Επικαιρότητα Διάφορα Ισόπαλος ο Σταυρός Καλυθιών

Ισόπαλος ο Σταυρός Καλυθιών

0
stavros endekada

Με ισοπαλία ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του Σταυρού Καλυθιών. Παίζοντας στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων έμεινε στο 1 – 1 απέναντι στον Φιλίνο της Κω. Κατάφερε μάλιστα να σημειώσει το γκολ της στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, σώζοντας …την παρτίδα στο τέλος. Οι Κώες μπήκαν πιο δυνατά στον αγώνα και κατάφεραν μόλις στο 6’ να ανοίξουν το σκορ με πλασέ της Ιντζιρλή. Το τέρμα αυτό πάντως αμφισβητήθηκε από τις γηπεδούχες οι οποίες υποστηρίζουν ότι η σκόρερ του Φιλίνου ήταν σε θέση οφσαϊντ. Από εκεί και πέρα και μέχρι και το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, η υπεροχή ήταν μοιρασμένη. Στην επανάληψη το σκηνικό διαφοροποιήθηκε άρδην, καθώς ο Σταυρός ανέλαβε την πλήρη πρωτοβουλία των κινήσεων «κυνηγώντας» το γκολ της ισοφάρισης. Οι παίκτριες του δημιούργησαν ευκαιρίες και τελικά κατάφεραν να σκοράρουν στο 93’. Ήταν ουσιαστικά η τελευταία φάση του αγώνα και οι γηπεδούχες κέρδισαν φάουλ. Το εκτέλεσε η Τερζοπούλου, η μπάλα έφθασε στην τερματοφύλακα Γιοχάλα («ανέβηκε» και αυτή στην αντίπαλη περιοχή), η οποία «πήρε» την κεφαλιά – πάσα και η Τσικούρη με ωραίο σουτ ισοφάρισε σε 1 – 1.
ΣΤΑΥΡΟΣ: Γιοχάλα, Στεργιοπούλου (50’ Βολίκα), Τερζοπούλου, Βαγιανού, Κιόττου, Ζούρδη, Ντελλάκη, Μαλλιάκα, Αξιώτη, Τσικούρη, Παπαμιχαήλ,
ΦΙΛΙΝΟΣ: Αποστολοπούλου, Νικολοπούλου, Ιντζιρλή, Γερασίμου, Νυστάζου, Ντέλιου, Λάλα, Χοχλαστού (60’ Τσολάκη), Σταμόγλου, Γυμελά, Κορκή