Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Ισοπαλία στο Παραδείσι

Ισοπαλία στο Παραδείσι

0
1
Ισόπαλο με σκορ 2 – 2 τελείωσε η αναμέτρηση ανάμεσα στον Κλεάνθη και τον Άρη Αρχ. στο γήπεδο του Παραδεισίου. Στο πρώτο ημίχρονο έγινε ένα μοιρασμένο παιχνίδι με τις δυο ομάδες να μην κάνουν πολλές φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες αλλά σε μια από αυτές οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να προηγηθούν όταν στο 15’ ο Θεοδοσίου εκμεταλλεύτηκε αδράνεια στην αντίπαλη άμυνα και με πλασέ άνοιξε το σκορ (1 – 0), αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δυο ομάδες ανέβηκαν έπαιξαν πιο ανοικτά με τους επιθετικούς να βρίσκουν περισσότερους χώρους και να σημειώνονται περισσότερες ευκαιρίες. Σε μια από αυτές στο 63’ ο Θρήσκος με σουτ έφερε το παιχνίδι στα ίσα (1 – 1). Οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα  στο 78’ με πλασέ του Γεωργαλλή από καλή θέση (2 – 1).Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν  με κεφαλιά του Τσελεπίδη τέσσερα λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης.

ΚΛΕΑΝΘΗΣ: Σαββιδάκης, Θεοδοσίου, Νικολός, Καρίκης, Καρυπίδης 50’ (Πολυμένοφ), Παπαδημήτρης, Παπακωνσταντίνου (67’ Ατσίδης), Σάββενας, Δημητρόπουλος, Πάττας, Γεωργαλλής
ΑΡΗΣ: Βαρέλης, Ξύπας, Μάκρας, Τσελεπίδης, Λαμάϊ, Γκίσο, Κοντόγιαννος, Παπαοικονόμου (91’ Στάτης), Θρήσκος (90’ Μαγιόγλου), Λαμπριανός, Κοτσίκος

Παρακολουθήστε αργότερα από το news12 φάσεις και γκολ από το παιχνίδι.