Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Ισοπαλία στην Παστίδα

Ισοπαλία στην Παστίδα

0
asteras kleanthis

Ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 αναδείχθηκαν Αστέρας Παστίδας και Διαγόρας Βατίου σε παιχνίδι που έγινε σήμερα στο γήπεδο της Παστίδας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου αλλά δέχθηκαν το γκολ της ισοφάρισης λίγο πριν από το τέλος του παιχνιδιού. Αισθάνονται και άτυχοι διότι πέρα από ένα δοκάρι που είχαν (με τον Σκόρπο στο 25’ ύστερα από απευθείας εκτέλεση φάουλ) είχαν και ορισμένες άλλες σημαντικές ευκαιρίες για να «καθαρίσουν» το παιχνίδι. Ο Διαγόρας πάντως ανέβηκε κάπως στην επανάληψη και ήταν πιο ανταγωνιστικός ενώ στάθηκε και πιο τυχερός στο τέλος όπου πέτυχε την ισοφάριση.
Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ο Παπαστάμος με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1 – 0 αλλά στο 86’ μετά από ωραία ενέργεια του Παπουρδάνου η μπάλα έφθασε στον Σάββενα και αυτός με σουτ την έστειλε στα δίχτυα (1 – 1).
ΑΣΤΕΡΑΣ: Ροδανάκης,. Καρύδης, Βασιλείου, Χαριτάκης, Ζερβός, Μάτσης (56’ Γεωργαλλής), Καλαγρής, Πάπα, Μακρής (63’ Λενιού), Σκόρπος, Παπαστάμος
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ: Αναστασάς, Μοσκιού, Γεωργαλλής, Μέντος (35’ λ.τ. Μικκιού), Ζωάννου, Λαμπριανός (78’ Λαμπριανός), Σάββενας, Παππάς, Παπουρδάνος, Αποστολόπουλος (55’ Γιαννακόπουλος), Παπαδόπουλος