Αρχική Φωτογραφικά Άλμπουμ Ισοπαλία στην Παστίδα (pics)

Ισοπαλία στην Παστίδα (pics)

0
1

Χρήσιμα συμπεράσματα για την αγωνιστική κατάσταση των παικτών του έβγαλε για μια ακόμα φορά ο τεχνικός του Αστέρας Παστίδας Γιώργος Ορφανίδης. Στο δεύτερο φιλικό της χρονιάς, αυτή τη φορά με αντίπαλο τον ΑΣ Χάλκης (2 – 2), χρησιμοποίησε και πάλι πολλούς παίκτες και έκανε τα πειράματα του στο πλαίσιο μονταρίσματος της ομάδας του. Στο πρώτο ημίχρονο όπου έπαιξε ο βασικός κορμός της ομάδας, ο Αστέρας ήταν αρκετά καλός και «έβγαλε» πολλές φάσεις, δείχνοντας πως βρίσκεται σε πολύ καλό δρόμο. Στην επανάληψη όπου έγιναν πολλές αλλαγές αν και οι νεαροί άφησαν καλές εντυπώσεις, δεν μπόρεσαν να κρατήσουν τον ίδιο ρυθμό και έδωσαν την ευκαιρία στον ΑΣ Χάλκης να βγει μπροστά και να γίνει απειλητικός.
Στο 15’ ο Λιαμής ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι που εκτέλεσε ο Λενιού και έκανε το 1 – 0.
Στο 35’ μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Παπαλαζάρου σημείωσε τέρμα το οποίο όμως ακυρώθηκε ως οφσαίντ.
Στο 49’, μετά από αδράνεια στην άμυνα του Αστέρα, ο Ντούπης προχώρησε μπήκε στην περιοχή και με πλασέ έκανε το 1 – 1.
Στο 51’ ο Κυρίτσης πέτυχε το ωραιότερο γκολ τοθυ φιλικού με γυριστό σουτ από το ύψος της περιοχής (2 – 1).
Στο 82’ μετά λάθος στη μεσαία γραμμή, επωφελήθηκε ο Κάργας και με πλασέ πέτυχε το 2 – 2.
ΑΣΤΕΡΑΣ: Ροδανάκης, Καρύδης, Δραγάτης, Χαριτάκης, Ζερβός, Καλαγρής, Ορφανίδης, Πάπα, Γεωργαλλής, Λιαμής, Λενιού (Έπαιξαν και οι Καλαϊτζίδης, Κυρίτσης, Εμίρογλου, Αυγενικού, Παυλίδης, Ξηροκώστας, Κονόμι και Τσανάϊ)
ΑΣ ΧΑΛΚΗΣ: Ντάνι, Ταμπάκ, Ζαμαντάκης, Ψαράς, Σπύρου, Μερκάϊ, Μπιζάτης, Καβουκλής, Τσιλίκας, Ντούπης, Παπαλαζάρου (Έπαιξαν και οι Χειμωνέτος, Βασιλείου, Φωτιάδης, Τσιάνος, Κανάκης, Χατζησάββας, Κάργας και Χίου)

{yoogallery src=[/images/stories/fotos/sezon2013_2014/a_katigoria/asteras_xalki/] width=[150] height=[150]}