Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Ισοπαλία στην Παστίδα

Ισοπαλία στην Παστίδα

0

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Αστέρας Παστίδας και Κλεόβουλος σε παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του πρώτου και τελείωσε ισόπαλο με σκορ 1 – 1. Μετά από ένα όχι καλό ποιοτικά πρώτο ημίχρονο, οι δυο ομάδες έδειξαν ένα διαφορετικό πρόσωπο στην επανάληψη και “κυνήγησαν” τη νίκη. Με βάση τη συνολική παρουσία και των δυο ομάδων, το τελικό 1 – 1 πρέπει να κρίνεται ένα δίκαιο αποτέλεσμα.
Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχος ο Αποστολάτος με κεφαλιά στο 55′ (1 – 0). Οι φιλοξενούμενοι έφθασαν στην ισοφάριση στο 70′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ταγκάεφ (1 – 1). Η εσχάτη των ποινών υποδείχθηκε μετά από μαρκάρισμα του Κωστή στον Μάριο Μπαϊρακτάρη μέσα στην μεγάλη περιοχή.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Δουλγέρης (Φρατζοπούλου, Μαυρουδής)

ΑΣΤΕΡΑΣ : Κωστής, Αυγενικού, ΑΠοστολάτος, Γιαννακόπουλος, Σερμπίνης, Καλαϊτζίδης, Σκόρπος (54′ Πολυμένωφ), Κυρίτσης (64′ Σιαναβέλης), Πλαγγέντης, Λιαμής (76′ Λεωνίδου), Χατζηβαλσάμης
ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ: Χρυσανθής, Η. Μπαϊρακτάρης, Γιατσιάτσος, Χατζηνικόλας (67′ Κολιοκώστας), Χαμιτάϊ, Κουκουτσέλας, Γκίκας, Διακογεωργίου (88′ Γιαννιού), Μ. Μπαϊρακτάρης, Ταγκάεφ, Κακλαμάνος