Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Ισοπαλία στα Κοσκινού

Ισοπαλία στα Κοσκινού

0

Μετά από ένα ωραίο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Κοσκινού, Διγενής και ΑΕΡΑ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1 – 1. Οι γηπεδούχοι στο ξεκίνημα και των δυο ημιχρόνων έδειξαν να πατούν καλύτερα αλλά οι φιλοξενούμενοι είχαν πάντα τον τρόπο να ισορροπούν και να έχουν τις δικές τους απαντήσεις.

Το σκορ άνοιξε με κοντινή κεφαλιά ο Μαίλης στο 30′ σε μια φάση που μάλλον ξεχάστηκε από την άμυνα του ΑΕΡΑ μέσα στην μεγάλη περιοχή. Πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο, ο ΑΕΡΑ ισοφάρισε με δυνατό σουτ του Μασάδο στο 42′.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Τσοπανάκης (Κοκμότος, Σταυρούλιας)

ΔΙΓΕΝΗΣ: Μανωλάγκας, Σκούμπρος (60′ Κώτης), Πατσιαούρας, Μαίλης, Ζαχαρίας (66′ Κυρίτσης), Χουτεσιώτης, Χατζηνικόλας, Τσιμπιζίδης, Γιαννακόπουλος (65′ Θαρρενός), Κετσές, Διακάκης
ΑΕΡΑ: Κοντογεωργάκης, Στεφανής, Κωνσταντινίδης (Μπάρτζος), Τάχος, Καντής, Πιτσουρδάκης, Γιαλλιτάκης (63′ Γιαννακάκης), Γαιτάνος (87′ Πλύγκος), Ζάχαρης (77′ Ροκάϊ), Μασάδο, Μπεγκλετζής