Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Ισοπαλία ανάμεσα σε Δόξα Καρδάμαινας και Άγιο Γεώργιο Μαλώνας

Ισοπαλία ανάμεσα σε Δόξα Καρδάμαινας και Άγιο Γεώργιο Μαλώνας

0

Δόξα Καρδάμαινας και Άγιο Γεώργιος Μαλώνας έμειναν στην ισοπαλία με σκορ 1-1. Σε μια αναμέτρηση που διεξήχθη στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας και για τον Α’ όμιλο.

Οι δύο ομάδες μετά το συγκεκριμένο αποτέλεσμα παρέμεινα χωρίς νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Η Δόξα Καρδάμαινας πλέον μετράει 0-2-2. Στον αντίποδα ο Άγιος Γεώργιος 0-3-1. Το σκορ είχε ανοίξει στο 67ο λεπτό ο Φονσέκα Κατέ. Για να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 71′ ο Μασάδο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Αξίζει να σημειωθεί πως η Δόξα είχε ευκαιρία να κάνει το 2-1 και ίσως να κερδίσει το ματς. Ωστόσο ο Φονσέκα Κατέ αστόχησε σε πέναλτι στο 81ο λεπτό.