Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Ισόπαλοι Δήμητρα και Πολύστρατος

Ισόπαλοι Δήμητρα και Πολύστρατος

0

Μετά από ένα πολύ ωραίο παιχνίδι που έγινε στο ουδέτερο γήπεδο της Παστίδας, Δήμητρα Δαμαριάς και Πολύστρατος αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1 – 1. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, ενώ οι τυπικά γηπεδούχοι έδειξαν να ελέγχουν το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο όπου ανέβασαν κατά πολύ στροφές.
Ο Χωρίτης στο 24′ με ένα σουτ από καλό σημείο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να γίνει έτσι το 0 – 1. Στο 85′ ο Τριαλόνης με κοντινή προβολή ισοφάρισε σε 1 – 1.

ΔΗΜΗΤΡΑ: Ζώης, Τριαλόινης, Κάρρας, Φιακέτι, Κωστιού, Ουζουνίδης (50′ Κόρρα), Χουρίδης, Γαλάνης (64′ Γ. Δ. Πηδιάκης), Γουμάρας (60′ Γ.Σ. Πηδιάκης), Εξαδάκτυλος, Παππάς (70΄’ Αυγενικού)
ΠΟΛΥΣΤΡΑΤΟΣ: Δημητρίου, Παπακώστας (48′ λ.τ. Κοιλιάς), Μπουμπουλάκης, Κωστίδης, Αναστασιάδης, Χωρίτης, Χατζημιχαήλ, Μπακαρής, Τριπολίτης, Παπαστεργής (88′ Καλλιώρας), Παπαβασιλείου (64′ Πίτσης)