Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Ηρακλής Μαρ. – Κολοσσός Κ. 2 – 0

Ηρακλής Μαρ. – Κολοσσός Κ. 2 – 0

0
iraklis apollon

Άλλη μια φιλική νίκη πέτυχε ο Ηρακλής Μαριτσών ο οποίος επικράτησε στο γήπεδο του με 2 – 0 του Κολοσσού Κάστρου. Ο Γιώργος Μπιλιάς στο 23’ έκανε το 1 – 0 με ένα πολύ ωραίο και δυνατό σουτ και ο στο 86’ ο Πίσκαπας από πολύ κοντά δεν άφησε την ευκαιρία να περάσει ανεκμετάλλευτη κάνοντας το 2 – 0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Στο πρώτο ήταν καλύτεροι οι γηπεδούχοι αλλά στην επανάληψη ανέβηκε αισθητά η ομάδα του Κώστα Πάττα «κυνηγώντας» το γκολ.
Οι δυο ομάδες χρησιμοποίησαν τους ακόλουθους παίκτες:
ΗΡΑΚΛΗΣ: Σαββιδάκης, Τσούφιος, Παπαδημήτρης, Λορέντζος, Παπακωνσταντής Μ., Παπακωνσταντής Κ., Μπιλιάς Γ., Μπιγκό, Χειμωνέττος, Μακρής, Καρίκης (Έπαιξαν και οι Κρητικός, Καρίκης, Χατζηκωνσταντής Λ., Γιαννικάκης, Βασιλώττος και Παπακωνσταντής Σ.)
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΚΑΣΤΡΟΥ: Καρπαθάκης, Έλληνας, Μαννάκης Φ., Καραγιάννης, Πόγιας, Θεοδώρου, Χατζησάββας, Κοσμάς, Σινάνι, Αγγελάκης, Πάττας (Έπαιξαν και οι Καστανάκης, Ρούφας, Γιαννουκάς, Γεωργαλλίδης, Μικκιού, Καλογήρου και Μάργαρης)