Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Είχε την ουσία ο ΑΟ Σύμης

Είχε την ουσία ο ΑΟ Σύμης

0

Πιο ουσιαστικός ο ΑΟ Σύμης κατάφερε να μπει με το δεξί στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας νικώντας ενός έδρας τον ΑΣ Χάλκης με 2 – 0 . Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ λίγο πριν από το φινάλε με κοντινό πλασέ του Λεβεντέρη (1 – 0).

Οι παίκτες του ΑΣ Χάλκης ανέβασαν στροφές στην επανάληψη και δημιούργησαν σημαντικές ευκαιρίες για να σκοράρουν χωρίς όμως να τα καταφέρουν. Και εκεί που όλα έδειχναν ότι αργά ή γρήγορα θα έφερναν το παιχνίδι στα ίσα, ο ΑΟ Σύμης πέτυχε άλλο ένα τέρμα με πλασέ του Καραβαϊλη στο 76′ και “καθάρισαν” έτσι τον αγώνα.

ΑΟ ΣΥΜΗΣ: Σ. Χατζηπέτρος, Καραγιάννης, Π. Χατζηπέτρος, Μ. Χατζηπέτρος, Σφακιανός, Τσίκκης, Ζουρούδης, Λιγκάντι, Λεβεντέρης, Ρίκκα, Χότζα (75 Καραβαϊλης)
ΑΣ ΧΑΛΚΗΣ: Μιτζιρίκης, Δράμης, Κυπραίος (87′ Μουστούκης), Καλλιώρας, Κουλούμπρης, Καραγιάννης (58′ Παπανικολάου). Ξηροκώτας (80′ Πετράς), Φέρο, Τσοπανάκης, Τσιώνης, Καβουκλής