Η κλήρωση των τοπικών πρωταθλημάτων στο βόλεϊ

Την Πέμπτη 20 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε στα γραφεία του ΔΟΠΑΡ  η κλήρωση των φετινών πρωταθλημάτων βόλεϊ που διοργανώνει η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ Δωδεκανήσου.

Το 1ο σερβίς της φετινής αγωνιστικής περιόδου θα γίνει στο πρωτάθλημα γυναικών, στις 12 Νοεμβρίου.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα  του Α΄ γύρου σε όλα τα πρωταθλήματα:

  

Κληρώσεις πρωταθλημάτων

Άνδρες (πρωτάθλημα 2 γύρων σε έναν όμιλο και Final-4)

Δήλωσαν συμμετοχή οι ομάδες Φοίνικας, ΠΑΟΚ, Φλόγα από τη Ρόδο και Αθλοπαιδιές, Ανταγόρας από την Κω. Το 1ο σερβίς θα γίνει στις 26 Νοεμβρίου.

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Φλόγα-Αθλοπαιδιές

ΠΑΟΚ-Φοίνικας

ρεπό  ο Ανταγόρας

2η αγωνιστική

Ανταγόρας-Φλόγα

Αθλοπαιδιές-ΠΑΟΚ

ρεπό ο Φοίνικας

3η αγωνιστική

ΠΑΟΚ-Ανταγόρας

Φοίνικας-Αθλοπαιδιές

ρεπό η Φλόγα

4η αγωνιστική

Ανταγόρας-Φοίνικας

Φλόγα-ΠΑΟΚ

ρεπό οι Αθλοπαιδιές

5η αγωνιστική

Αθλοπαιδιές-Ανταγόρας

Φοίνικας-Φλόγα

ρεπό  ο ΠΑΟΚ

 

 

Έφηβοι – K21 (πρωτάθλημα 2 γύρων)

Συμμετέχουν: Αθλοπαιδιές, Φοίνικας και Φλόγα ενώ η έναρξη του πρωταθλήματος είναι ορισμένη στις 26 Νοεμβρίου.

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Φοίνικας-Αθλοπαιδιές

ρεπό η Φλόγα

2η αγωνιστική

Φλόγα-Φοίνικας

ρεπό οι Αθλοπαιδιές

3η αγωνιστική

Αθλοπαιδιές-Φλόγα

ρεπό ο Φοίνικας

 

Παίδες – K18 (πρωτάθλημα 2 γύρων)

Συμμετέχουν: Αθλοπαιδιές, Φοίνικας, Φλόγα. Έναρξη 26 Νοεμβρίου

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Φοίνικας-Αθλοπαιδιές

ρεπό η Φλόγα

2η αγωνιστική

Φλόγα-Φοίνικας

ρεπό οι Αθλοπαιδιές

3η αγωνιστική

Αθλοπαιδιές-Φλόγα

ρεπό ο Φοίνικας

 

Παμπαίδες – K16 (πρωτάθλημα 2 γύρων)

Συμμετέχουν: Αθλοπαιδιές, Φοίνικας, Φλόγα. Σερβίς στις 26 Νοεμβρίου

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Φοίνικας-Αθλοπαιδιές

ρεπό η Φλόγα

2η αγωνιστική

Φλόγα-Φοίνικας

ρεπό οι Αθλοπαιδιές

3η αγωνιστική

Αθλοπαιδιές-Φλόγα

ρεπό ο Φοίνικας

 

 

Γυναίκες (πρωτάθλημα 2 γύρων και πλέι οφ)

Συμμετέχουν: Ροδίων άθλησις, Τελχινίς, Φοίνικας, ΠΑΟΚ, Ανταγόρας Κω, Διαγόρας και ΑΣΠΕΔ. Το 1ο σερβίς είναι ορισμένο στις 12 Νοεμβρίου.

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

ΑΣΠΕΔ-Ροδιων Αθλ

Τελχινίς-Ανταγόρας

Φοίνικας-ΠΑΟΚ

ρεπό ο Διαγόρας

2η αγωνιστική

Διαγόρας-ΑΣΠΕΔ

Ροδιων Αθλ-Τελχινίς

Ανταγόρας-Φοίνικας

ρεπό ο ΠΑΟΚ

3η αγωνιστική

Τελχινίς-Διαγόρας

Φοίνικας-Ροδιων Αθλ

ΠΑΟΚ-Ανταγόρας

ρεπό η ΑΣΠΕΔ

4η αγωνιστική

Διαγόρας-Φοίνικας

ΑΣΠΕΔ-Τελχινίς

Ροδιων Αθλ-ΠΑΟΚ

ρεπό ο Ανταγόρας

5η αγωνιστική

ΠΑΟΚ-Διαγόρας

Φοίνικας-ΑΣΠΕΔ

Ανταγόρας-Ροδιων Αθλ

ρεπό η Τελχινίς

6η αγωνιστική

Διαγόρας-Ανταγόρας

ΑΣΠΕΔ-ΠΑΟΚ

Τελχινίς-Φοίνικας

ρεπό το Ροδιων Αθλ

7η αγωνιστική

Ροδιων Αθλ-Διαγόρας

Ανταγόρας-ΑΣΠΕΔ

ΠΑΟΚ-Τελχινίς

ρεπό ο Φοίνικας

 

 

 

Νεάνιδες – K20 (πρωτάθλημα 2 γύρων και final-4)

Συμμετέχουν: Τελχινίς,  Φοίνικας, Ήλιος και Ροδίων άθλησις ενώ η έναρξη ορίστηκε στις 19 Νοεμβρίου.

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Ροδίων άθλησις-Τελχινίς

Ήλιος-Φοίνικας          

2η αγωνιστική

Ήλιος-Ροδίων άθλησις

Φοίνικας-Τελχινίς

3η αγωνιστική             

Τελχινίς-Ήλιος

Ροδίων άθλησις-Φοίνικας

 

Κορίτσια Κ18 (Κορασίδες – πρωτάθλημα 2 γύρων και final-4)

Συμμετέχουν: Αθλοπαιδιές, Διαγόρας, Ροδίων άθλησις, Τελχινίς και Φοίνικας. Η 1η αγωνιστική θα γίνει στις 4 Δεκεμβρίου.

 

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Φοίνικας-Τελχινίς

Αθλοπαιδιές-Ροδίων άθλησις

ρεπό ο Διαγόρας

2η αγωνιστική

Τελχινίς-Αθλοπαιδιές

Διαγόρας-Φοίνικας

ρεπό το Ροδίων άθλησις

3η αγωνιστική

Αθλοπαιδιές-Διαγόρας

Ροδίων άθλησις-Τελχινίς

ρεπό ο Φοίνικας

4η αγωνιστική            

Διαγόρας-Ροδίων άθλησις

Φοίνικας-Αθλοπαιδιές

ρεπό η Τελχινίς

5η αγωνιστική

Ροδίων άθλησις-Φοίνικας

Τελχινίς-Διαγόρας

ρεπό οι Αθλοπαιδιές

 

Κορίτσια K16 (Παγκορασίδες- πρωτάθλημα 2 γύρων και final-4)

Συμμετέχουν: Αθλοπαιδιές, Διαγόρας, Ροδίων άθλησις, Τελχινίς και Φοίνικας. Έναρξη πρωταθλήματος 4 Δεκεμβρίου.

 

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Τελχινίς-Αθλοπαιδιές

Ροδίων άθλησις-Διαγόρας

ρεπό ο Φοίνικας

2η αγωνιστική

Φοίνικας-Τελχινίς

Αθλοπαιδιές-Ροδίων άθλησις

ρεπό ο Διαγόρας

3η αγωνιστική

Ροδίων άθλησις-Φοίνικας

Διαγόρας-Αθλοπαιδιές

ρεπό η Τελχινίς

4η αγωνιστική

Φοίνικας-Διαγόρας

Τελχινίς-Ροδίων άθλησις

ρεπό οι Αθλοπαιδιές

5η αγωνιστική

Αθλοπαιδιές-Φοίνικας

Διαγόρας-Τελχινίς

ρεπό το Ροδίων άθλησις

 

Κορίτσια K16 Β΄ (Παγκορασίδες Β΄- πρωτάθλημα 2 γύρων και final-4)

Συμμετέχουν: Αθλοπαιδιές, Ανατγόρας, Ροδίων άθλησις, Τελχινίς και Τελχινίς Β’. Έναρξη πρωταθλήματος 4 Δεκεμβρίου.

 

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Αθλοπαιδιές-Ανταγόρας

Ροδίων Αθλ.- Τελχινίς

ρεπό η Τελχινίς Β

2η αγωνιστική

Τελχινίς Β΄-Αθλοπαιδιές

Ανταγόρας-Ροδίων Αθλ.

ρεπό το Τελχινίς

3η αγωνιστική

Ροδίων Αθλ.-Τελχινίς Β΄

Τελχινίς.-Ανταγόρας

ρεπό οι Αθλοπαιδιές

4η αγωνιστική

Τελχινίς Β΄- Τελχινίς

Αθλοπαιδιές-Ροδίων Αθλ.

ρεπό ο Ανταγόρας

5η αγωνιστική

Ανταγόρας-Τελχινίς Β΄

Τελχινίς.-Αθλοπαιδιές

ρεπό το Ροδίων Αθλ.

 

Η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου ευχαριστεί τον ΔΟΠΑΡ για τη φιλοξενία και εύχεται στους αθλητές, τις αθλήτριες, τους προπονητές, τους παράγοντες και στους διαιτητές υγεία και καλή επιτυχία στους στόχους τους.

Διαβάστε επίσης:

Επικαιρότητα

Ελεύθερη Πένα

Αθλητικά Νέα

Αφήστε το σχόλιο σας

σχόλιο

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments