Η εικόνα της 1ης αγωνιστικής στο Εργασιακό πρωτάθλημα μπάσκετ

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου sστο Εργασιακό πρωτάθλημα μπάσκετ, είναι τα ακόλουθα:
VILLAGERS – ΔΩΡΙΕΙΤΕΣ 56 – 71
Δεκάλεπτα : 16-18, 30-36 (ημ.), 43-57, 56-71 Διαιτητές : Νικηφορίδης – Καταβαίνης Χ.

VILLAGERS (Καρπάθιος Γ.): Σαράγας 1, Τρίμμης 9, Σταματέλλος Φ., Κουρζάκης 18, Παπακωνσταντίνου 4, Κρητικός, Τριαντενός 24, Σταματέλλος Κ.

ΔΩΡΙΕΙΤΕΣ ( Μαγριπλής): Βασιλάκης 22(3), Πατινιώτης 14, Γαλάτος 2, Κατεπόδης Ν, Χαραλάμπης 6(2), Κορρός 10(1), Κατεπόδης Μ. 17 (2), Κρητικός.

ΑΕΝ ΑΦΑΝΤΟΥ – UNDERDOGS 58-67
Δεκάλεπτα : 18-19, 33-39(ημ.), 43-56, 58-67 Διαιτητές : Νικηφορίδης – Διαμαντής

ΑΕΝ ΑΦΑΝΤΟΥ (Καρακωνσταντής Μιχ.): Μανέττας 16 ( 3), Μοσχούς Στ. 10 (1), Χρύσης, Μοσχούς Ηλ. 3(1), Νικολής 4, Λάχανος, Σφυρίδης 2, Συμιακός 2, Κακούλης 21(1), Καντής.

UNDERDOGS (Παπακώστας Π.): Λυμπέρης 8(2), Μελισσάς 9(1), Κουντούρης 8, Κλαδίτης 2, Παπακώστας 3, Σαββόγλου, Μανέττας 3, Τσεκουράς 9(2), Αντωνίου 22(2), Καλλιγάς 3.

ΚΟΣΚΙΝΟΥ CITY – HERMES – ELECTROΙΝVEST 44-54
Δεκάλεπτα : 10-14, 25-23(ημ.), 35-36, 44-54
Διαιτητές : Τζανετάκης – Μελλίνη.

ΚΟΣΚΙΝΟΥ CITY ( Τσέρκης Γ.): Φλοκιού 2, Διακογεωργίου, Παμπίδης 2, Ισκάς, Σταυριανάκης Α., Σταυριανάκης Χρ. 8, Σταυριανάκης Γ. 14, Γερόλυμος 1, Καρίκης, Αλαχούζος, Τσιγάρος 8, Τσέρκης 9.

HERMES – ELECTROΙΝVEST ( Κουρούνης Κ.): Ορφανός, Πετεβές 12(1), Κουρούνης 1, Παπαδομαρκάκης 10, Λαζαράκης 2, Αιβαζίδης 3, Τσικούρης 2, Τσικίμης 6, Ηλιού 6, Χαβιαράς 1, Κωστάκης 11, Μάμμας.

XXSPORTS BC – GIALLOROSSI 31-77
Δεκάλεπτα : 08-22, 17-39(ημ.), 20-59, 31-77 Διαιτητές : Νικηφορίδης – Καταβαίνης

XXSPORTS BC (Καταβαίνης Σ.): Μυλωνάς 4, Κρητικός, Τόππος 5, Μπατέστας, Καστρενός 5, Συμιακός 8, Θυριάκης, Γιορδαμνής 1, Στελλάς, Γιορδαμνής Α 2., Δημουλάς 6.

GIALLOROSSI ( Ξυπολιάς) : Τσιτσούλας 5, Τζαβάρας, Θυρής 2, Μέντος 2, Μπανγκούρας 22, Κρόκος 2 , Μιχαήλ 2, Φάντης 8(2), Τσάρας 11, Μήτρου 14(2), Χατζημάρκος 9(2).

Βαθμολογία 1ης Αγωνιστική Α ́ ομίλου:
 1. Giallorossi (77-31) 2  (+46)
 2.Δωριείτες  (71-56) 2  (+15)
 3.Hermes Electroinvest (+10)
 4.Underdogs(67-58) 2  (+9)
 5.ΑΕΝ ΑΦΑΝΤΟΥ (58-67) 1 (-9)
 6.KOSKINOU City (44-54) 1 (-10)
 7.Villagers   (56-71) 1 (-15)
 8.XXSports B.C (31-77) 1 (-46)
 9.Epavlis B.C.   (0-0) 0

Η ομάδα Epavlis B.C έχει 1 αγώνα λιγότερο


Τα αποτελέσματα  1ης Αγωνιστική Α ́ ομίλου:
VILLAGERS – ΔΩΡΙΕΙΤΕΣ 56 – 71
ΑΕΝ ΑΦΑΝΤΟΥ – UNDERDOGS 58-67
ΚΟΣΚΙΝΟΥ CITY – HERMES/ELECTROΙΝVEST 44-54
XXSPORTS BC – GIALLOROSSI 31-77

Ρεπό :Epavlis B.C

Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής του Β’ ομίλου(19-20/11):

Σάββατο 19/11:
(17:30):Ηρακλής Μαριτσών-Fake Warriors by Σταυρός Καλυθιών
(19:30):Villanova City-Diamonds by army gate

Κυριακή 20/11:
(17:30):Sin dream team-ΟΕΕ
(19:30):Δωριέας Νεοχωρίου-Crows

Διαβάστε επίσης:

Επικαιρότητα

Ελεύθερη Πένα

Αθλητικά Νέα

Αφήστε το σχόλιο σας

σχόλιο

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments