Η εικόνα στο εργασιακό πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης

2ο Ανοικτό-Εργασιακό πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης 2022-2023:Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου,η βαθμολογία,οι πρώτοι σκόρερς,το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής του Β´ ομίλου

Villagers-Koskinou City 42-55
Δωριείτες – Hermes Electroinvest 52-56
Underdogs-XXSPORTS B.C 76-45
Epavlis B.C-Giallorossi 68-45
Ρεπό: ΑΕΝ Αφάντου

Villagers-Koskinou City 42-55
Δεκάλεπτα : 11-16-20-31 (ημ), 27-47, 42-55.
Διαιτητές : Φάκαρος – Βιτζηλαίος
Villagers (Καρπάθιος Γ.) : Τρίμμης 4, Χατζημανώλης, Τσόνζος 6(1), Κουρζάκης 4,Κάκας 10(2), Παπακωνσταντινου 4, Κρητικός, Τριαντενός 12, Σταματέλλος 2
Koskinou City (Σταυριανάκης Γ.): Φλοκιού 16(4), Αλαχούζος 4,Παμπίδης 1, Σταυριανάκης Α., Διακογεωργίου 3(1), Γερόλυμος, Σταυριανάκης Γ. 18,Κοντουδιός, Τσέρκης 13, Σταυριανάκης Χ.

Δωριείτες – Hermes Electroinvest 52-56
Δεκάλεπτα : 12-12, 27-24, (ημ), 35-44, 52-56.
Διαιτητές : Φάκαρος – Βιτζηλαίος
Δωριείτες (Μαγριπλής): Βασιλάκης, Πατινιώτης 9(1), Γαλάτος 12, Αττιτής 12,Κατεπόδης Ν., Χαραλάμπης, Κορρός 12(1), Γουλόπουλος 7(1), Φουκαράκης.
Hermes Electroinvest (Κουρούνης): Κουρούνης, Τσιφούτης 4, Ορφανός 2, Λαζαράκης, Αιβαζίδης 15(1), Ηλιού 6(2), Πετεβές 7(1), Κωστάκης 10(1), Τσικίμης 10, Παπαδομαρκάκης 2. 

Underdogs-XXSPORTS B.C 76-45
Δεκάλεπτα : 20-10, 44-22(ημ.), 59-32, 76-45.
Διαιτητές : Νικηφορίδης – Ξανθός
Underdogs (Παπακώστας) : Μανέττας 6, Μελισσάς 8, Κουντούρης 11, Κλαδίτης 3, Φυλτζανίδης 17(4), Σαββόγλου 3, Παπακώστας 6, Καλλιγάς 18, Τσεκουράς 4.
XXSPORTS B.C (Καταβαίνης): Στελλάς, Στεφανάρος, Τόππος, Μπατέστας 5(1), Καστρενός 3(1), Συμιακός 2 ,Τύρελης 10, Γιορδαμνής 7(1), Θυριάκης 1, Σαράντης17(4), Δημουλάς.

Epavlis B.C – Giallorossi 68-45
Δεκάλεπτα : 13-11, 32-21(ημ.), 49-29, 68-45.
Διαιτητές : Νικηφορίδης – Ξανθός
Epavlis B.C ( Λιβιεράτος) : Γιορδαμνής Σ. 10(2), Καζουλλάκης 14, Πολίτης 11(3), Καστέλλας 2,Βόλας 20(1), Παντσέλιας 2, Αφεντούλης, Ροδίτης 4, Φιλιππόπουλος 5.
Giallorossi (Ξυπολιάς): Θυρής 3(1), Τσιτσούλας 6, Γεωργαλλίδης 4, Μαρινάκης 7, Κρόκος 2, Μέντος, Μπάτσικας 3 (1), Φάντης 2, Τσάλα 2, Μήτρου 12(1), Μιχαήλ 4, Χατζημάρκος.  

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ/4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

1.Underdogs

8

4-0

251-196(+55)

2.Hermes/Electroinvest

7

3-1

247-203(+44)

3.Koskinou City

6

2-2

158-145(+13)

4.Α.Ε.Ν. Αφάντου

5

2-1

187-139(+48)

5.Giallorossi

5

2-1

181-150(+31)

6.Δωριείτες

5

1-3

230-230(-)

7.Εpavlis B.C.

4

2-1

152-97(+55)

8.XX Sports B.C.

4

0-4

140-306(-166)

9.The Villagers

3

0-3

130-210(-80)

 

*Το Epavlis B.C, οι Villagers, οι Giallorossi και η Α.Ε.Ν. Αφάντου έχουν εκτίσει το ρεπό τους

*Το Epavlis B.C. έχει ένα μηδενισμό

Οι πρώτοι 20 σκόρερς του Α’ ομίλου(σε 4 αγώνες):

1.Αντωνίου 71(Underdogs)-3/4 αγώνες
2.Σταυριανάκης Γ. 56(Koskinou City) 
3.Κακούλης 54(ΑΕΝ Αφάντου)-3/4 αγώνες
4.Βασιλάκης 54(Δωριείτες)
5.Πατινιώτης 46(Δωριείτες)
6.Τριαντενός 46(Villagers)-3/4 αγώνες
7.Φυλτζανίδης 45(Underdogs)-3/4 αγώνες 
8.Μήτρου 45(Giallorossi)-3/4 αγώνες
9.Μπανγκούρας 43(Giallorossi)-2/4 αγώνες
10.Βόλας 40(Epavlis B.C)-2/4 αγώνες
11.Αιβαζίδης 39(Hermes)
12.Κορρός 39(Δωριείτες)
13.Κατεπόδης Χ. 39(Δωριείτες)-3/4 αγώνες
14.Μοσχούς Σ. 37(ΑΕΝ Αφάντου)-3/4 αγώνες
15.Τσικίμης 37(Hermes)
16.Κουρζάκης 34(Villagers)-3/4 αγώνες
17.Παπαδομαρκάκης 32(Hermes)
18.Σαράντης 31(XXsports B.C)-2/4 αγώνες
19.Καζουλάκης 30(Epavlis B.C)-2/4 αγώνες
20.Κουντούρης 30(Underdogs)-3/4 αγώνες

Το πρόγραμμα για το επόμενο Σαββατοκύριακο
Β’όμιλος-4η αγωνιστική(14-15/1):
Σάββατο 14/1:
(17:30):Fake Warriors by Σταυρός-Sin dream
(19:30):Diamonds by Army gate-Crows
Κυριακή 15/1:
(17:30):Villanova City-ΟΕΕ

(19:30):Ηρακλής Μαριτσών-Δωριέας Νεοχωρίου

Διαβάστε επίσης:

Επικαιρότητα

Ελεύθερη Πένα

Αθλητικά Νέα

Αφήστε το σχόλιο σας

σχόλιο

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments