Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Ο ΑΣ Τήλος επικράτησε εκτός έδρας 3-1 του Ευαγόρα Ρόδου

Ο ΑΣ Τήλος επικράτησε εκτός έδρας 3-1 του Ευαγόρα Ρόδου

0
ΑΣ Τήλος / AC Tilos / Facebook

Ο ΑΣ Τήλος επικράτησε εκτός έδρας με σκορ 3-1 του Ευαγόρα για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας του Β’ ομίλου. Τρομερή εμφάνιση είχε ο Μερκούρης Μόσχου που σκόραρε ένα γκολ και μοίρασε δύο ασίστ. Ντεμπούτο με γκολ και για τον νεαρό Μιχάλη Σακελλάρη, ο οποίος αποτελεί φετινό μεταγραφικό απόκτημα για τον σύλλογο της Τήλου.

Σε μία αναμέτρηση που διεξήχθη στο «Ε.Α.Κ» Ρόδου, η ΑΣ Τήλος ήταν ανώτερη του Ευαγόρα Ρόδου. Κάτι που αποδεικνύεται και από το τελικό σκορ. Μόλις στο 9ο λεπτό ο Ηρακλής Σακελλάρης άνοιξε το σκορ για την Τήλο έπειτα από ασίστ του Μερκούρη Μόσχου. Οι ρόλοι αντιστράφηκαν στο 53′ και ο Σακελλάρης από εκτελεστής έγινε δημιουργός, με τον Μόσχου να διπλασιάζει το προβάδισμα της Τήλου (2-0). Στο 84ο λεπτό ο Ευαγόρας μείωσε σε 2-1 με τον Πάνο Σωτήρη. Ωστόσο τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Μιχάλης Σακελλάρης στο ντεμπούτο του με την φανέλα της Τήλου πέτυχε γκολ και παράλληλα «κλείδωσε» την νίκη για τους φιλοξενούμενους.

Διαιτητής: ΒΛΑΧΟΣ B.

Βοηθοί: ΚΟΚΜΟΤΟΣ Ι. και ΧΟΝΔΡΟΥ Α.

Παρατηρητής: ΖΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ

Παρατηρητής Δ: ΚΑΤΣΙΔΩΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ