H πρώτη ημέρα του XXSPORTS 3on3 Basketball Tournament

Ολοκληρώθηκε πρώτη ημέρα του XXSPORTS 3on3 Basketball Tournament στο Ροδίων Παιδεία. Έξι ομάδες προκρίθηκαν στην φάση των νοκ άουτ, ενώ διεξήχθησαν 18 αναμετρήσεις μέσα σε εξαιρετικό κλίμα. Η συνέχεια πλέον το απόγευμα της Κυριακής με τον τέταρτο όμιλο, αλλά και την προημιτελική φάση.

Α ΟΜΙΛΟΣ

Unstoppables (3-0)

Hustlers (2-1)

Underdogs (1-2)

Splash Brothers (0-3)

1η Αγωνιστική

Hustlers-Splash Brothers 15-14

Διαιτητής: Γιώργος Αντωνίου

Ηustlers: Παναγιωτίδης 2, Τριανταφύλλου, Ζερβός 2, Μπαλτζής 7, Μήκας 4

Splash Brothers: Σεβδαλλάκης 2, Δοντάς 4, Παπαθεοδωράκης 8

Unstoppables-Underdogs 17-12

Διαιτητής: Γιώργος Αντωνίου

Unstoppables: Τσούβαλης 2, Λυκούρης 13, Τσιβίτης, Ράμμος 2

Underdogs: Παρσωτάκης 5, Αγκάς 7, Αλαφάκης

2η Αγωνιστική

Underdogs-Hustlers 19-21

Διαιτητής: Γιώργος Αντωνίου

Underdogs: Παρσωτάκης 11, Αγκάς 6, Αλαφάκης 2

Ηustlers: Παναγιωτίδης 3, Τριανταφύλλου 3, Ζερβός, Μπαλτζής 5, Μήκας 10

Unstoppables-Splash Brothers 22-8

Διαιτητής: Γιώργος Αντωνίου

Unstoppables: Τσούβαλης, Λυκούρης 5, Τσιβίτης 13, Ράμμος 4

Splash Brothers: Σεβδαλλάκης, Δοντάς, Παπαθεοδωράκης 8

3η Αγωνιστική

Hustlers-Unstoppables 18-21

Διαιτητής: Γιώργος Αντωνίου

Ηustlers: Παναγιωτίδης 6, Τριανταφύλλου 3, Ζερβός, Μπαλτζής, Μήκας 9

Unstoppables: Τσούβαλης 5, Λυκούρης 10, Τσιβίτης 4, Ράμμος 2

Underdogs-Splash Brothers 19-9

Διαιτητής: Γιώργος Αντωνίου

Underdogs: Παρσωτάκης 8, Αγκάς 9, Αλαφάκης 2

Splash Brothers: Σεβδαλλάκης 3, Δοντάς, Παπαθεοδωράκης 6

B ΟΜΙΛΟΣ

Smells Like Team Spirit (3-0)

Thirty Dirty (2-1)

Fouat Barber Shop (1-2)

Beer Bucks (0-3)

1η Αγωνιστική

Smells Like Team Spirit-Fouat Barber Shop 21-10

Διαιτητής: Νατάσα Βράκα

Smells Like Team Spirit: Φράγκος 13, Μητσού, Παροικάκης, Μάμας 8

Fouat Barber Shop: Βογιατζής Μ 2, Βογιατζής Ι , Ζόγλου, Καταβαίνης 6, Εμίρογλου 2

Beer Bucks-Thirty Dirty 10-17

Διαιτητής: Νατάσα Βράκα

Beer Bucks: Σιδερής, Κατσίλης 2,Μπόνης 8, Κατταβενός

Thirty Dirty: Φυλτζανίδης 7, Τελώνης 4, Συκόφυλλος 6 

2η Αγωνιστική

Smells Like Team Spirit-Thirty Dirty 22-14

Διαιτητής: Νατάσα Βράκα

Smells Like Team Spirit: Φράγκος 6, Μητσού 3, Παροικάκης 2, Μάμας 11

Thirty Dirty: Φυλτζανίδης 5, Τελώνης 7, Συκόφυλλος 2 

Beer Bucks-Fouat Barber Shop 6-20

Διαιτητής: Νατάσα Βράκα

Beer Bucks: Σιδερής, Κατσίλης,Μπόνης 2, Κατταβενός 4

Fouat Barber Shop: Βογιατζής Μ, Βογιατζής Ι 4 , Ζόγλου 10, Καταβαίνης, Εμίρογλου 6

3η Αγωνιστική

Τhirty Dirty-Fouat Barber Shop 21-17

Διαιτητής: Νατάσα Βράκα

Thirty Dirty: Φυλτζανίδης 10, Τελώνης 8, Συκόφυλλος 3

Fouat Barber Shop: Βογιατζής Μ 4, Βογιατζής I, Ζόγλου, Καταβαίνης 8, Εμίρογλου 5

Beer Bucks-Smells Like Team Spirit 8-21

Διαιτητής: Νατάσα Βράκα

Beer Bucks: Σιδερής 2, Κατσίλης 4,Μπόνης 2, Κατταβενός

Smells Like Team Spirit: Φράγκος 10, Μητσού 3, Παροικάκης 4, Μάμας 4

Γ ΟΜΙΛΟΣ

Hermes (3-0)

Γρηγόρης Καφέ (2-1)

ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ (1-2)

Κουβανοί (0-3)

1η Αγωνιστική

Γρηγόρης Καφέ-Hermes 10-21

Διαιτητής: Έφη Τσατταλιού

Γρηγόρης Καφέ: Μαυρομούστακος, Παπανικολάου 2, Φωτεινόπουλος, Ζουρούδης 8

Hermes: Κουρούνης 3, Σιώκος 9, Αϊβαζίδης 7, Τσιφούτης, Χαβιαράς 2

Κουβανοί-ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ 18-21

Διαιτητής: Έφη Τσατταλιού

Κουβανοί: Πιτσουδάκης 6, Θαρρενός, Δημητρίου 4, Φυλακούρης 2, Γιαννακάκης 6

ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ: Θεοδωρής 6, Καρίκης, Σπανός Δ 2, Σπανός Θ 11, Κράουτς 2

2η Αγωνιστική

Ηermes-Κουβανοί 21-7

Διαιτητής: Έφη Τσατταλιού

Hermes: Κουρούνης, Σιώκος 15, Αϊβαζίδης 1, Τσιφούτης 5, Χαβιαράς 

Κουβανοί: Πιτσουδάκης 2, Θαρρενός, Δημητρίου, Φυλακούρης 2, Γιαννακάκης 3

Γρηγόρης Καφέ-ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ 22-9

Διαιτητής: Έφη Τσατταλιού

Γρηγόρης Καφέ: Μαυρομούστακος 2, Παπανικολάου 7, Φωτεινόπουλος 12, Ζουρούδης 1

ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ: Θεοδωρής, Καρίκης 3, Σπανός Δ 4, Σπανός Θ, Κράουτς 2

3η Αγωνιστική

ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ-Hermes 15-22

Διαιτητής: Έφη Τσατταλιού

ΣΦΙΝΑΣΚΑΠΑ: Θεοδωρής 6, Καρίκης, Σπανός Δ, Σπανός Θ 3, Κράουτς 6

Hermes: Κουρούνης 6, Σιώκος, Αϊβαζίδης 12, Τσιφούτης 3, Χαβιαράς 1

Κουβάνοι-Γρηγόρης Καφέ 13-20

Διαιτητής: Έφη Τσατταλιού

Κουβανοί: Πιτσουδάκης 11, Θαρρενός, Δημητρίου 2, Φυλακούρης, Γιαννακάκης

Γρηγόρης Καφέ: Μαυρομούστακος 7, Παπανικολάου, Φωτεινόπουλος 11, Ζουρούδης 2

Το πρόγραμμα της Κυριακής:

 

Διαβάστε επίσης:

Επικαιρότητα

Ελεύθερη Πένα

Αθλητικά Νέα

Αφήστε το σχόλιο σας

σχόλιο

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments