Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Γλίτωσε τη γκέλα στο 84′

Γλίτωσε τη γκέλα στο 84′

0
8

Χάρις σε ένα γκολ του Φραγκάκη έξι λεπτά πριν από το φινάλε του αγώνα, ο ΠΑΣ Ασκληπειού απέφυγε την γκέλα και κέρδισε με 1 – 0 τον Άγιο Λουκά Αφάντου σε παιχνίδι που έγινε σήμερα στο Ενωσιακό γήπεδο του «Καλλιπάτειρα» σε παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Β’ Κατηγορίας. ΟΙ γηπεδούχοι σε γενικές γραμμές είχαν την υπεροχή αλλά σπατάλησαν πολλές ευκαιρίες για να ανοίξουν νωρίτερα το σκορ με αποτέλεσμα όσο περνούσαν τα λεπτά να αγχώνονται ολοένα και περισσότερο. Το μοναδικό γκολ λοιπόν ήρθε στο 84’ όταν ο Φραγκάκης με σέντρα σουτ από τα αριστερά ξεγέλασε τον Καλανδράνη και έκανε το 1 – 0.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Στέργος Γιακουμάκης (Κόκκαλης, Βαγγέλης Στεφανάκης)
ΠΑΣ ΑΣΚΛΗΠΕΙΟΥ: Καμπούρης, Αγγελής, Καστανίδης, Καψαλάκης, Μελισσάς, Χωρίτης, Οχτάρας (46’ Παπαβασιλείου), Γεωργαλλής, Ταγκάεβ (62’ Γιώτας), Φραγκάκης, Αγγελόπουλος (68’ λ.τ. Ταμπουράς).
ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ: Καλανδράνης, Χατζαντώνης, Καλογήρου, Λυριστής, Κανέλος, Μπάλα, Αθηναίος (85’ Σφουγγαριστός), Τζαρά, Φλεβάρης (56’ Καππάκας), Σακελλάρης, Νικολής.