Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Γκίκα/Σουσάρι και Ορμενάι/Χατζηγεωργίου τα χρυσά

Γκίκα/Σουσάρι και Ορμενάι/Χατζηγεωργίου τα χρυσά

0
Dodekanisos

Η Ανθή Γκίκα και η Πάολα Σουσάρι στις γυναίκες και ο Γκέντσι Ορμενάι με τον Αντώνη Χατζηγεωργίου ήταν οι νικητές του 2ου τουρνουά μπιτς βόλεϊ Ανδρών – Γυναικών που διοργάνωσε η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ Δωδεκανήσου το διήμερο 6 & 7 Ιουλίου στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα. Οι Ορμενάι/Χατζηγεωργίου μάλιστα διπλασίασαν τις επιτυχίες καθώς ήταν και οι νικητές του 1ου τουρνουά ενώ τη 2η θέση πήραν και πάλι ο Αλέξανδρος Δεληγιώργης με τον Γιάννη Φλεβάρη.

Στον Τελικό των γυναικών οι έμπειρες Ανθή Γκίκα και Πάολα Σουσάρι επικράτησαν στο τάι μπρέικ της ομάδας έκπληξης του τουρνουά, Μιχαέλας Ευσταθίου και Εσμεράλδας Κουροπούλου. Συνδιοργανωτές του τουρνουά ήταν η Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου και ο Δήμος Ρόδου ενώ υποστηρικτές το Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών και Διασωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Ρόδου, η Κάβα Κυριακούλη (νερό ‘Μύλος’), η Dodekanisos Seaways και η Blue Star Ferries.

Αναλυτικά η τελική κατάταξη και τα αποτελέσματα σε άνδρες και γυναίκες:

Γυναίκες

Τελική Κατάταξη

1 Ανθή Γκίκα / Πάολα Σουσάρι

2 Μιχαέλα Ευσταθίου/Εσμεράλδα Κουροπούλου

3 Κριστιάνα Ζντράβα/Γκιούλ Μπεκίρογλου (WC)

Ευρυδίκη Μαθιουδάκη/Χρυσή Παρίση

5 Αλέξια Γκιάτα/Νικολέτα Γκίκα

Δήμητρα Μαύρου/Χρυσεμή Λυκοπάντη

Ραφαέλα Γενημανώλη/Σταυροθέα Μαλλέ

Φωτεινή Γενναιοπούλου /Ιωάννα Χατζηδάκη

9 Κάλλια Θαρρενακη/Παρασκευή Τσιλιμιγκα

Κωνσταντίνα Αγγελίτση/Χριστιάνα Ελέζι

Ηλιάνα Νόβα/Γεωργία Τριανταφύλλου

Νίκη Θεοδωρίδου/Ιουλία Τζατζάκη

13 Αναστασία Αλεξίου/Αγάπη Λορέντζου

Χρυσούλα Ματζιάρη/Δέσποινα Ντεληγιώργη

Θάλεια Καρανικολάου/Μαρία Διακονικολάου

Σοφία Σαλαμαστράκη/Δανάη Χατζηγιάννη

17 Χαρούλα Δημητράκη/Αναστασία Σπανουδάκη

Προκριματικά

Α’ Γύρος:

Σαλαμαστράκη/Χατζηγιάννη – Δημητράκη/Σπανουδάκη 2-0 (20-18,15-03)

Β’ Γύρος (οι νικήτριες προκρίνονται στο Κυρίως Ταμπλό):

Αλεξίου/Λορέντζου-Θεοδωρίδου/Τζατζάκη 1-2 (10-15,15-10,09-15)

Γκιάτα/Γκίκα-Καρανικολάου/Διακονικολάου 2-0 (15-03,15-05)

Θαρρενακη/Τσιλιμιγκα-Ματζιάρη/ Ντεληγιώργη 2-0 (15-01,15-03)

Αγγελίτση/Ελέζι-Σαλαμαστράκη/Χατζηγιάννη 2-1 (15-09,10-15,15-08)

Κυρίως Ταμπλό

Αγώνες Ομίλων

Μαθιουδάκη/Παρίση-Ζντράβα/Μπεκίρογλου 0-2 (11-15,12-15)

Γενημανώλη/Μαλλέ-Θεοδωρίδου/Τζατζάκη 2-0 (15-8,15-3)

Νόβα/Τριανταφύλλου-Γκιάτα/Γκίκα Ν 0-2 (10-15,13-15)

Ευσταθίου/Κουροπούλου-Θαρρενακη/Τσιλιμιγκα 2-0 (15-11,10-15)

Αγγελίτση/Ελέζι-Ζντράβα/Μπεκίρογλου 0-2 (9-15,10-15)

Μαύρου/Λυκοπάντη-Θεοδωρίδου/Τζατζάκη 2-0 (15-11,15-9)

Γκίκα Α/Σουσάρι-Γκιάτα/Γκίκα Ν 2-1 (15-13,13-15,15-6)

Γενναιοπούλου/Χατζηδάκη-Θαρρενακη/Τσιλιμιγκα 2-0 (15-11,17-15)

Μαθιουδάκη/Παρίση-Αγγελίτση/Ελέζι 2-0 (15-7,15-7)

Γενημανώλη/Μαλλέ-Μαύρου/Λυκοπάντη 2-0 (15-5,15-3)

Νόβα/Τριανταφύλλου-Γκίκα Α/Σουσάρι 0-2 (10-15,11-15)

Ευσταθίου/Κουροπούλου-Γενναιοπούλου/Χατζηδάκη 2-0 (15-11,15-6)

Προημιτελικοί

Ζντράβα/Μπεκίρογλου-Μαύρου/Λυκοπάντη 2-0αα (25-0,25-0)

Γενημανώλη/Μαλλέ-Μαθιουδάκη/Παρίση 1-2 (18-20,16-14,13-15)

Ευσταθίου/Κουροπούλου-Γκιάτα/Γκίκα Ν 2-0 (15-9,15-10)

Γκίκα Α/Σουσάρι-Γενναιοπούλου/Χατζηδάκη 2-0 (15-5,16-14)

Ημιτελικοί

Ζντράβα/Μπεκίρογλου-Ευσταθίου/Κουροπούλου 1-2 (19-21,21-12,15-17)

Μαθιουδάκη/Παρίση-Γκίκα Α/Σουσάρι 1-2 (21-19,22-24,11-15)

Τελικός

Ευσταθίου/Κουροπούλου-Γκίκα Α/Σουσάρι 1-2 (15-21,21-19,11-15)

Άνδρες

Τελική Κατάταξη

1 Γκέντσι Ορμενάι/Αντώνης Χατζηγεωργίου

2 Αλέξανδρος Δεληγιώργης/Γιάννης Φλεβάρης

3 Ευκλής Μαμαλίγκας/Μερκούρης Λυράς

Bαγγέλης Παντέχης/Ηλίας Ρέγκλης

5 Γιώργος Γκιζέττης/Νίκος Μακρής

Γιάννης Λάλουσης/Στάθης Μαθιουδάκης

Γιώργος Βογιατζής/Νίκος Παπαχριστοδούλου

Λευτέρης Βασίλειου/Λευτέρης Ελευθερίου

9 Δημήτρης Μανώλης/Μάνος Μπαχλιτζανάκης

Μιχαηλ-Άγγελος Καλανδράνης/Ντάνιελ Πιέτρι

Αλέξανδρος Τζιουμάκας/Δημήτρης Τζιουμάκας

Γιάννης Ζαμπετούλας/Νίκος Κατσογριδάκης

13 Μάριος Γράψας/Άγγελος Σωτηρίου

Μανώλης Μιχαηλίδης/Φώτης Νικολαΐδης

Ευστράτιος Καλαγάνης/Γεώργιος Καρατζάς

Νίκος Τσιντομηνάς/Ορφέας Τσιντομηνάς

Αντρέας Aguilar/Γιώργος Σκιαδόπουλος (αποχ/ση)

Προκριματικά

Γράψας/Σωτηρίου-Γκιζέττης/Μακρής 0-2 (10-15,04-15)

Μιχαηλίδης/ Νικολαΐδης- Ορμενάι/Χατζηγεωργίου 0-2 (07-15,0715)

Βασίλειου/Ελευθερίου -Τσιντομηνάς/Τσιντομηνάς 2-0 (15-10,15-09)

Καλαγάνης/Καρατζάς – Βογιατζής/Παπαχριστοδούλου 0-2 (10-15,11-15)

Κυρίως Ταμπλό

Αγώνες ομίλων

Ορμενάι/Χατζηγεωργίου-Λάλουσης/Μαθιουδάκης 2-0 (15-8,15-4)

Δεληγιώργης/Φλεβάρης-Γκιζέττης/Μακρής 2-0 (15-12,15-13)

Μαμαλίγκας/Λυράς-Βογιατζής/Παπαχριστοδούλου 2-0 (15-3,15-8)

Παντέχης/Ρέγκλης- Βασίλειου/Ελευθερίου 2-0 (15-7,15-7)

Μανώλης/Μπαχλιτζανάκης-Λάλουσης/Μαθιουδάκης 0-2 (14-16,11-15)

Τζιουμάκας/Τζιουμάκας-Γκιζέττης/Μακρής 0-2 (8-15,8 -15)

Καλανδράνης/Πιέτρι-Βογιατζής/Παπαχριστοδούλου 0-2 (7-15,12-15)

Ζαμπετούλας/Κατσογριδάκης- Βασίλειου/Ελευθερίου 1-2 (15-7,13-15,13-15)

Ορμενάι/Χατζηγεωργίου-Μανώλης/Μπαχλιτζανάκης 2-0 (15-7,15-7)

Δεληγιώργης/Φλεβάρης-Τζιουμάκας/Τζιουμάκας 2-0 (15-11,15-5)

Μαμαλίγκας/Λυράς-Καλανδράνης/Πιέτρι 2-0 (15-8,15-9)

Παντέχης/Ρέγκλης-Ζαμπετούλας/Κατσογριδάκης 2-0 (18-20,15-8,15-11)

Προημιτελικοί

Ορμενάι/Χατζηγεωργίου-Γκιζέττης/Μακρής 2-0 (15-9,15-13)

Δεληγιώργης/Φλεβάρης-Λάλουσης/Μαθιουδάκης 2-0 (15-5,15-8)

Παντέχης/Ρέγκλης-Βογιατζής/Παπαχριστοδούλου 2-0 (15-13,15-6)

Μαμαλίγκας/Λυράς- Βασίλειου/Ελευθερίου 2-0 (15-4,15-7)

Ημιτελικοί

Ορμενάι/Χατζηγεωργίου-Παντέχης/Ρέγκλης 2-0 (25-9,21-13)

Δεληγιώργης/Φλεβάρης-Μαμαλίγκας/Λυράς 2-0 (21-15,21-17)

Τελικός

Ορμενάι/Χατζηγεωργίου-Δεληγιώργης/Φλεβάρης 2-0 (21-14,21-18)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments