Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Γ' Δωδεκανήσου Γ’ Τοπικό: Νίκες για Ασπίς Σαλάκου και Ασπίδα Απολακκιάς

Γ’ Τοπικό: Νίκες για Ασπίς Σαλάκου και Ασπίδα Απολακκιάς

0
Η ομάδα της Ασπίς Σαλάκου την φετινή σεζόν. Πηγή φωτογραφίας: ΑΟ Φαληρακίου / Facebook

Η Ασπίς Σαλάκου επιβλήθηκε με σκορ 1-0 του ΑΟ Φαληρακίου εντός έδρας χάρη σε γκολ του Μιχάλη Φλεβάρη από το έβδομο λεπτό.

Η Ασπίς Σαλάκου ήταν ανώτερη σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης. Κατόρθωσε να προηγηθεί νωρίς στο σκορ και να διατηρήσει μέχρι τέλους το αποτέλεσμα της νίκης. Μάλιστα θα μπορούσε να «κλειδώσει» την νίκη στο 31ο λεπτό. Όμως ο Κώστας Χατζηδημητρίου αστόχησε στο πέναλτι.

Στον αντίποδα ο ΑΟ Φαληρακίου υπέστη δεύτερη σερί ήττα στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’ κατηγορίας

Στα υπόλοιπα ματς της Γ’ κατηγορίας Θύελλα Απολακκιάς και ο ΑΣ Χάλκης νίκησαν άνευ αγώνα με 3-0 Θύελλα Πυλώνας και Ελάφια Ρόδου, αντίστοιχα.