Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου «Φρέναρε» τον Διαγόρα Βατίου με εννιά παίκτες ο Αστέρας Παστίδας

«Φρέναρε» τον Διαγόρα Βατίου με εννιά παίκτες ο Αστέρας Παστίδας

0
rodiaki.gr

«Φρένο» στην ξέφρενη πορεία του Διαγόρα Βατίου αγωνιζόμενος και με εννιά παίκτες, έβαλε ο Αστέρας Παστίδας, καθώς κατάφερε να αποσπάσει σπουδαία ισοπαλία (1-1) από την έδρα του, για την 7η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας και για τον Α’ όμιλο.

Μολονότι ο Διαγόρας Βατίου προηγήθηκε με πέναλτι του Φιορίλο στο 61ο λεπτό (1-0), δεν απέφυγε την «ψυχρολουσία» με τον Αυγενικού να σκοράρει στο 97ο λεπτό και να δίνει πολύτιμο βαθμό στον Αστέρα (1-1). Ο οποίος αξίζει να σημειωθεί αγωνιζόταν στα τελευταία δέκα λεπτά με εννιά ποδοσφαιριστές λόγω διπλής αποβολής των Κώστα Κυρίτση και Παντελή Αθανασίου στο 82′.

Μετά και το συγκεκριμένο αποτέλεσμα ο Διαγόρας παραμένει αήττητος έχοντας απολογισμό τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες και συγκεντρωμένους 12 βαθμούς. Από την άλλη πλευρά ο Αστέρας Παστίδας είναι έναν βαθμό πίσω από τον Διαγόρα και εδραιωμένος στην τέταρτη θέση.

Διαιτητής: ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ε.

Βοηθοί: ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ Γ., ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ Α.

Παρατηρητής: ΣΤΕΡΓΑΚΗΣ ΑΓΑΠΗΤΟΣ

Παρατηρητής Δ: ΛΑΜΠΡΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ