Παρακολουθήστε Live τον τελικό κυπέλλου ερασιτεχνων Φοίβος – Παναρκαδικός

Οι ενδεκάδες:

Φοίβος: Λουτριώτης, Μπιλιάς, Λαμάι, Θεοδοσίου, Φωτεινής, Αξιώτης, Τζιβίλογλου, Ορφανίδης Ν, Γκινής, Δελαπόρτας, Μαθιός

Παναρκαδικός: Μανέλης, Γ. Κυριακόπουλος, Μπούτας, Δ. Κυριακόπουλος, Μπεντεβής, Αρδάμης, Μέλλος, Δήμος, Κολιόπουλος, Καδάς, Γούτος

3′: Μόλις συμπληρώθηκε το  τρίτο λεπτό χωρίς κάτι ιδιαίτερο.

7′: Φάουλ για Φοίβο. 6-7 μέτρα απο την περιοχή.

8′: Χωρίς αποτελεσμά το φάουλ.

10′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Φοίβο. Ο Φωτεινής έκανε την προβολή με εναέριο πλασέ. Η μπάλα άουτ!

11′: ΓΚΟΛ! Ο Παναρκαδικός προηγείται 1-0 με γκολ του Κολιόπουλου. Ατυχη στιγμή για την άμυνα του Φοίβου.

19′: Το σκορ παραμένει 1-0 για τον Παναρκαδικό.

21′: Σέντρα του Δελαπόρτα για τον Μαθιό, τελευταία στιγμή έδιωξε την μπάλα ο Κυριακόπουλος.

23′: Πέφτει στην μεγάλη περιοχή ο Μάθιος. Ο διαιτητής του δείχνει κίτρινη κάρτα για θέατρο.

25′: ΓΚΟΛ! 1-1 για τον Φοίβο. Μέτα απο την εκτέλεση κόρνερ απο τον Δελαπότρα, κεφαλιά απο τον Μαθιό και η μπάλα στα δίκτυα.

30′: Κακή συννενοηση έξω απο την περιοχή του Παναρκαδικού ανάμεσα σε Γκινή και Δελαπόρτα. Η μπάλα καταλήγει άουτ!

32′: Ο Μαθιός σουτάρει από καλή θέση αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.

33′: Εκτέλεση φάουλ απο Δελαπότρα, κεφαλιά απο τον Λαμάι απο το ύψος του πέναλτι, η μπάλα λίγο άουτ!

41: Ευκαιρία για τον Φοίβο που κατέληξε κόρνερ μετά απο σουτ του Δελαπόρτα.

45′: Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. 1-1 το σκορ. Ο Φοίβος είναι καλύτερος απο τον Παναρκαδικό με αρκετές ευκαιρίες για γκόλ.

45′: Έναρξη δευτέρου ημιχρονού, χωρίς αλλαγές από τις δύο ομάδες.

46: ΓΚΟΛ! 2-1 για τον Φοίβο από τον Τζιβίλογλου με δυνατό ευθύβολο σουτ!

48′: Δυνατό σούτ από τον Γκινή, η μπάλα λίγο άουτ!

54′: Παραλίγο αυτογκολ υπέρ του Φοίβου μετά απο σέντρα τον Δελαπόρτα.

59′: Αλλαγή για τον Παναρκαδικό. Ο Τζιάνης στην θέση του Γούτου.

63′: Αλλαγή για τον Φοίβο. Ο Τσαφέρης στην θέση του Γκινή.

65′: Ευκαιρία για τον Παναρκαδικό. Σούτ από τον Τζιανή πάνω στον τερματοφύλακα του Φοίβου.

68′: Δευτερη αλλάγη για τον Παναρκαδικό. Ο Λαγός στην θέση του Κολλιόπουλος.

70′: Μέσα απο την περιοχή σουτάρει ο Μαθιός αλλά η μπάλα άουτ!

72′: Καλή στιγμή για τον Φοίβο. Ο Δελαπόρτας πασάρει στον Μαθιό εξώ απο την περιοχή, η μπάλα ελάχιστα πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

75′: Ευκαρία για τον Παναρκαδικό. Μπλοκάρει ο Λουτριώτης.

77′: Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Παναρκαδικό.

82′: Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο στον αγώνα.

84′: Τα νέυρα τεντωμένα στο κέντρο του γηπέδου. Κίτρινη κάρτα στον Λαμάι μετά απο φαούλ στον Μπιλλιά.

85′: Ευκαιρία για τον Φοίβο. Κάκη συνεννόηση απο τους παίχτες του Φοίβου μέσα στην μεγάλη περιοχή.

89′: Αλλαγή για τον Φοίβο. Ο Ορφανίδης στην θέση του Θεοδοσίου

90′: Έξι λεπτά καθυστερήσεων!

94′: Ο Λουτριώτης διώχνει σε κόρνερ μετά απο σούτ!

96′: Διαμαρτυρία για πέναλτι απο τους παίχτες του Παναρκαδικού. Δεν υπάρχει πέναλτι.

96′: Πέφτουν μπουκάλια στον αγωνιστικό χώρο. Η ένταση και η αγωνία είναι μεγάλη.

Τέλος του αγώνα! Ο Φοίβος είναι Κυπελλούχος Ερασιτεχνών Ελλάδος!