Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Φινάλε με νίκη για τον Απόλλωνα!

Φινάλε με νίκη για τον Απόλλωνα!

0
apollon-damagitos

Με νίκη έκλεισε την εφετινή σεζόν ο Απόλλωνας Καλυθιών καθώς νίκησε με 1-0 τον Δαμάγητο εντός έδρας , στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Β΄ Κατηγορίας (β΄όμιλος) Δωδεκανήσου. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι καθόλη τη διάρκεια του πρώτου μέρους δημιουργώντας ευκαιρίες ωστόσο τα χαλούσαν στην τελική πάσα. Κάτι τέτοιο δεν συνέβη στο 39΄ όταν πέτυχαν και το γκολ με πλασέ του Λευτέρη Μαυρομούστακου μετά από πάσα του Ταντίκη. Αντίθετα οι φιλοξενούμενοι αν και άσκησαν πίεση στην αντίπαλη άμυνα δεν μπόρεσαν να καταφέρουν κάτι περισσότερο. Στην επανάληψη η εικόνα δεν άλλαξε με την ομάδα του Κώστα Καμπούρη να διατηρεί την κατοχή και παίζοντας έξυπνα τα τελευταία λεπτά να κατακτά το τρίποντο της νίκης. Να σημειωθεί ότι πριν από την έναρξη του ματς οι γηπεδούχοι βράβευσαν τον ποδοσφαιριστή της ομάδας Δημήτρη Στάθη (σχετική φωτογραφία) γνωστό ως «Ράμπο», για την προσφορά του στην ομάδα (δεν έχει φoρέσει άλλη φανέλα όλα αυτά τα χρόνια).
Από τους νικητές ξεχώρισαν οι Μαυρομούστακος, Πασόπουλος και Καραδημήτρης , από τον Δαμάγητο προσπάθησε ο Τόμπσον.
Διαιτήτευσε ο κ. Παπαγιαννίδης (Παγωνας, Αυγενικού)
ΑΠΟΛΛΩΝ: Γκέλιας, Στάθης, Πασόπουλος, Ταντίκης, (45΄Τζάνι)Μιχαλάς, Γίδαρης , Σπαχιού, Κουφάλης(36΄λ.τ Σταυρής) Ζουρούδης(64΄Καραδημήτρης), Κούρτι, Μαυρομούστακος
ΔΑΜΑΓΗΤΟΣ: Στεργενάκης, Μπιλιάς(70΄Καρπαθάκης), Ξένος, Μεγαλούδης(49΄Πασσαλής), Συρράκος, Φλεβάρης(56΄Κεβάνι), Τομπσον, Κυριακίδης, Καλοπετρης, Καραγιάννης, Μανιουδάκης