Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Εύκολο απόγευμα για τον Πολύστρατο στη Σάλακο

Εύκολο απόγευμα για τον Πολύστρατο στη Σάλακο

0

Ένα ευχάριστο απόγευμα όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα στη Σάλακο πέρασε ο Πολύστρατος Λαέρμων ο οποίος επικράτησε με 3 – 0 του Ατρομήτου Διμυλιάς και έφθασε στους δέκα βαθμούς στη βαθμολογία του 2ου ομίλου της Β’ Κατηγορίας.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που έλεγξαν τον αγώνα στην μεγαλύτερη του διάρκεια και έφθασαν στην κατάκτηση της νίκης πετυχαίνοντας μάλιστα δυο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο. Οι παίκτες του Ατρομήτου προσπάθησαν στην επανάληψη κυρίως έχοντας για ένα διάστημα την υπεροχή. Δημιούργησαν ορισμένες ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσαν να τις εκμεταλλευτούν και έτσι μοιραία δέχθηκαν και τρίτο τέρμα που ήταν ουσιαστικά η χαριστική βολή.

Το 0 -1 έκανε ο Παπαστεργής στο 25′, ενώ λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου, ο Λυκοπάντης πέτυχε το 0 – 2. Το τελικό 0 – 3 διαμόρφωσε ο Παπαβασιλείου στο 90′.