Αρχική Αθλητικά νέα Μπάσκετ Έχασαν στην παράταση οι νεάνιδες του Διαγόρα

Έχασαν στην παράταση οι νεάνιδες του Διαγόρα

0
diagoras pagkorasides1

Στη διαδικασία της παράτασης γνώρισαν την ήττα οι νεάνιδες του Διαγόρα από την ομάδα του Ηροδότου με 57-54 (51-51 κ.δ), στο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής του Πανελληνίου Πρωταθλήματος. Τα κορίτσια Στέλιου Κωνσταντινίδη έχασαν στις λεπτομέρειες μια μοναδική ευκαιρία για μια ιστορική πρόκριση στο final 6 του Πρωταθλήματος.
Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Γηραιός παίζοντας κατά διαστήματα ωραίο μπάσκετ κοίταξε στα μάτια τους Πρωταθλητές Κρήτης πηγαίνοντας το ματς στην παράταση (51-51). Εκεί με το σκορ να είναι στο 56-54 λίγο πριν το φινάλε η Βυζεντίνη αστόχησε σε μακρινό τρίποντο με αποτέλεσμα η ομάδας μας να κάνει φάουλ για να «παγώσει» το χρόνο. Η Γαλανάκη ευστοχώντας σε μια από τις δυο βολές διαμόρφωσε το τελικό 57-54 .
Τα δεκάλεπτα ήταν: 15-16, 28-23(ημ.), 40-33, 51-51 (κ.α.), 57-54
Διαιτητές: Καλλιντζάκης- Λαζαρίδης
ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Καρλάφτης): Μαυράκη Αν. 2, Μαυράκη Π., Γιαλαμά 8, Χριστοφοράκη, Νίχλου 8(2), Γαλανάκη 30(2), Λογοθέτη 9.
Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Κωνσταντινίδης): Κοιλιά Π. 8, Βυζεντίνη 19(2), Κοιλιά Ν. 16, Κανέλλη, Ντόζιτς 4, Δασκαλάκη 4, Πίτση Θ. 3.