0
    Red Cards
    0
    0
    • Τέλος στην αναμέτρηση. Η Ρόδος επικρατεί με 1-0 του Εργοτέλη και μπαίνει με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα της Super League 2.

• Στο 90+6' η Ρόδος είχε τρομερή ευκαιρία να γράψει το 2-0. Ωστόσο στην κόντρα επίθεση το σουτ του Σταματελόπουλου κατέληξε άουτ.

• 85'

Στο 85' το σκορ παραμένει στο 1-0.

• 70'

Βρισκόμαστε στο 70ο λεπτό και έχουν απομείνει 20 λεπτά συν τις καθυστερήσεις. Παραμένει το 1-0.

• 60'

Έχουμε φτάσει στο 60ο λεπτό και το σκορ παραμένει 1-0 υπέρ της Ρόδου. Δεν έχει σημειωθεί κάποια καλή ευκαιρία, καθώς ο ρυθμός έχει πέσει αισθητά. Κάτι που εξυπηρετεί την Ρόδο, η οποία κερδίζει με 1-0.

• 50'

Πιέζει η Ρόδος στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ψάχνοντας ένα δεύτερο γκολ για να «κλειδώσει» την νίκη.

• 45'

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

• 45'

Ημίχρονο στην αναμέτρηση. Ρόδος - Εργοτέλης 1-0 χάρη σε γκολ του Μακρυδημήτρη από το έκτο λεπτό.

• 41'

Οδεύουμε προς το ημίχρονο της αναμέτρησης η Ρόδος πάντα στο 1-0 κόντρα στον Εργοτέλη.

• 25'

Η Ρόδος έφτασε κοντά στο 2-0 όμως την κεφαλιά του Αδαμάκη απέκρουσε με τρομερή επέμβαση στην αριστερή του γωνία ο Τσέλιος.

• 22'

Έχουμε φτάσει στο 22ο λεπτό το σκορ παραμένει πάντα στο 1-0 υπέρ της Ρόδου, ενώ δεν έχει υπάρξει κάποια άλλη αξιοσημείωτη στιγμή στην αναμέτρηση. Ο Εργοτέλης έχει ισορροπήσει το ματς και η Ρόδος προσπαθεί να βρει και δεύτερο γκολ.

• 6'

Ο Μακρυδημήτρης ανοίγει το σκορ με κοντινή κεφαλιά για την Ρόδο νωρίς στην αναμέτρηση

• Οι συνθέσεις των δύο ομάδων: Ρόδος (Σωτήρης Αντωνίου): Ηλιάδης, Καραγεώργης, Νικολόπουλος, Μακρυδημήτρης, Μπακάρι, Μαρτσάκης, Καψάλης, Μίγγος, Παπάζογλου, Βουργουτζής, Αδαμάκης. Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Κατσούρι, Ποζατζίδης, Σαρρής, Κόλα, Πέιος, Βουτσάς, Μπουτσάκης, Μπουρσέλης, Κωστανάσιος, Κούατενγκ.