Εύκολα η ΑΕ Κατταβιάς

0
katavia ethnikos

Με το Νίκα να σημειώνει τα τέσσερα από τα πέντε γκολ της ομάδας του, η ΑΕ Κατταβιάς πέτυχε την πρώτη της φετινή νίκη στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας επικρατώντας της Ομόνοιας Γενναδίου με 5 – 1. Σε μεγάλη επίσης ημέρα ήταν και ο Μερκούρης ο οποίος μοίρασε τέσσερις ασίστ. Το εντυπωσιακό είναι ότι από το πρώτο κιόλας ημίχρονο το σκορ είχε γίνει 5 – 0 οπότε η επανάληψη ήταν μια τυπική διαδικασία για τις δυο ομάδες. Οι φιλοξενούμενοι «κατέβηκαν» με πολλές ελλείψεις δεδομένου ότι ο ποδοσφαιριστής Σκεύος Πιζήμολας παντρεύεται σήμερα και δεν ήταν λίγοι και οι συμπαίκτες του που δεν μπόρεσαν να παρευρεθούν στο παιχνίδι.
Στο 2’ από σέντρα του Μερκούρη ο Καβουκλής έκανε το 1 – 0 και στο 10’ από μπαλιά του Μερκούρη και πάλι ο Νίκας με πλασέ πέτυχε το 2 – 0. Στο 20’ ο Νίκας με σουτ πέτυχε το 3 – 0 και στο 25’ ο Μερκούρης πάσαρε στο Νίκα ο οποίος και πάλι δεν αστόχησε με σουτ από κοντά για να «γράψει» έτσι το 4 – 0. Ο ίδιος παίκτης πέτυχε ακόμα ένα γκολ στο 40’ κάνοντας το 5 – 0. Το μόνο που κατάφερε η Ομόνοια στη συνέχεια ήταν απλά να μειώσει το σκορ στο 85’ με σουτ του Καρασάββα (5 – 1).
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Καρκαλιανίδης (Ντόκος, Ορφανός).
ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ: Οικονόμου, Μπουμπουλάκης, Αγγελίδης, Φυντικάκης (55’ Τριαλώνης), Καβουκλής, Καβάζης (46’ Μακριάς), Κουμπιάδης, Τσακμακίδης, Μερκούρης (46’ Ράδος), Γεωργίου, Νίκας
ΟΜΟΝΟΙΑ: Κρητικός, Κονισσής, Χατζηκώστας (60’ Χατζάκης), Βενετσιάνος, Κουνοπνιώτης, Ανανιάδης, Κλημαντής, Μασάδο (46’ Πιζήμολας), Κουντουδιός (46’ Μπέσας), Κρητικός, Καρασάββας