Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Ευαγόρας: Πήρε βαθιά ανάσα

Ευαγόρας: Πήρε βαθιά ανάσα

0
DSCN1651
Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε ο Ευαγόρας ο οποίος κέρδισε στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων τον Ηρακλή Λάρδου με το «φτωχό» αλλά τόσο πολύτιμο 1- 0. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο προηγήθηκαν στο σκορ. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και προσπάθησαν να ισοφαρίσουν όμως αν και δημιούργησαν αρκετές φάσεις δεν τα κατάφεραν.
Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Αποστολόπουλος με διαγώνιο σουτ μόλις στο 4’.
Στο 30’ ο Π.Α. Αγγελόπουλος με σουτ έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Μανώλης Κυρίτσης και «βοηθοί» του ήταν οι Μανώλης Παπαγιαννίδης και Ανδρέας Κόγγος.
Ευαγόρας: Πεστλίκης, Τσιώνης, Χατζηνικόλας, Π. Σ. Αγγελόπουλος, Παναγιώτου, Αλαφάκης, Αποστολόπουλος (76’ Ζωάννου), Τσομάνι, Π. Α. Αγγελόπουλος, Κώστας (81’ Φράγκος), Σιαμαντούρας
Ηρακλής Λάρδου: Καλανδράνης, Γ. Ευαγγελίδης, Διακοβασιλείου, Παπαιωάννου, Μπενούρ, Στ. Ευαγγελίδης, Νικηταράς (90’ Μουστάκας), Μ. Χαρίτος, Β. Χαρίτος, Καφάλας (60’ Κώτσος), Ντόστι