Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Έσπασε το …ρόδι ο Κλεάνθης

Έσπασε το …ρόδι ο Κλεάνθης

0

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Κλεάνθης Παραδεισίου ο οποίος επικράτησε στο γήπεδο του με 3 – 1 της Αθλητικής Ένωσης Λέρου. Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, αλλά στην επανάληψη οι «ροσονέρι» κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο επιβάλλοντας τον δικό τους ρυθμό.
Το σκορ άνοιξε μόλις στο 3’ ο Κόκα ενώ στο 23’ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2 – 0. Στην εκπνοή του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 45’ ο Τσάτσος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι μείωσε σε 2 – 1 αλλά στο 55’ ο Πιτσουρδάκης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3 – 1.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Ατσικνούδας 9Τσέτσος, Τσιβίτης)

Οι συνθέσεις των ομάδων :
ΚΛΕΑΝΘΗΣ: Ηλίας, Τσίγκρηλας, Α. Σαίτης (64’ Βασιλείου), Πιτσουρδάκης, Γρηγοριάδης, Ποζατζίδης, Χ. Σαίτης (71’ Κουτσουμπάρης), Καψαλάκης, Κόκα, Ζάχαρης (88’ Παπαδόπουλος), Δανάς (90’ Αφεντούλης)
ΑΕ ΛΕΡΟΥ: Γιάννατρος, Καστής, Φουντουκάκης, Μπάκας (60’ Κόλιας), Σκεμπές, Τσάτσος, Αράπης (31’ Καρπάθιος), Ηλίας, Κόκκαλης, Χατζησταμούλος (71’ Τσιοφύλας), Καράγκιολης