Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Έπιασε προσωρινά κορυφή ο Ηρακλής Μαριτσών

Έπιασε προσωρινά κορυφή ο Ηρακλής Μαριτσών

0
in12.gr

Ο Ηρακλής Μαριτσών κέρδισε εντός έδρας 3-0 τον Άγιο Γεώργιο Μαλώνας σε αναμέτρηση για την 12η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας (Α’ όμιλος). Τα γκολ της νίκης για τους «ροπαλοφόρους» πέτυχε ο Μανώλης Ευγενικός (δις) το πρώτο με πέναλτι στο 14ο λεπτό και με πλασέ στο 73′. Σκόρερ χρίστηκε και ο Αναγνώστου με εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 88′.

Με το συγκεκριμένο «τρίποντο» ο Ηρακλής πιάνει προσωρινά στην κορυφή την Αναγέννηση Ασφενδιού, καθώς αμφότερες ομάδες μετρούν από 24 βαθμούς. Ωστόσο η Αναγέννηση έχει έναν αγώνα λιγότερο από τους «πράσινους».

Από εκεί και πέρα το σκορ δεν αντικατοπτρίζει την ακριβής εικόνα του αγώνα. Ο Άγιος Γεώργιος πάλεψε την αναμέτρηση και μάλιστα είχε ευκαιρίες για να αποσπάσει και θετικό αποτέλεσμα. Τόσο στο 27′ με τον Χατζηνικόλα όσο και στο 64ο λεπτό όταν και ο Τσιπιζίδης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Καραγιάννη. Ενώ πριν το δεύτερο γκολ του Ευγενικού, ακυρώθηκε γκολ του Μασάδο για οφσάιντ.

Διαιτητής: ΣΠΑΡΤΑΛΗΣ Α.

Βοηθοί: ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ Γ., ΚΑΣΙΩΤΗΣ Χ.

Παρατηρητής: ΦΡΑΝΤΖΗΣ ΗΛΙΑΣ

Παρατηρητής Δ: ΝΑΖΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ