Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Επέστρεψε στις νίκες η Ασπίδα

Επέστρεψε στις νίκες η Ασπίδα

0
digenis aspida2

Παίζοντας καλύτερα σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, η Ασπίδα Απολακκιάς επικράτησε στο γήπεδο της με 3 – 0 του Αγίου Ισιδώρου και επέστρεψε έτσι στις νίκες μετά την ισοπαλία της περασμένης αγωνιστικής στο παιχνίδι με τον Ροδιακό. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν από τα πρώτα λεπτά του αγώνα να γίνουν πιεστικοί αλλά τελικά πέτυχαν το πρώτο τους τέρμα λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Άγιος Ισίδωρος έχασε μια πολύ καλή ευκαιρία για να φθάσει στην ισοφάριση και από εκεί και πέρα η Ασπίδα κυριάρχησε πλήρως και έφθασε δίκαια στην κατάκτηση της νίκης.
Στο 35’ μετά από χέρι του Μαούνη μέσα στην μεγάλη περιοχή ο διαιτητής έδωσε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Χωρίτης κάνοντας το 1 – 0. Στο 64’ ο Χατζημιχαήλ με ψηλόκρεμαστό πλασέ πέτυχε το 2 – 0 και στο 80’ ο Ροδίτης από κοντά με προβολή πέτυχε το 3 – 0.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Παπαβασιλείου και «βοηθοί» του ήταν οι Βασίλας και Τσαούσης.
ΑΣΠΙΔΑ: Λαμπριανός, Κάκκαρης, Καλλιώρας (51’ λ.τ. Σκουλούδης), Πόλος, Διαμαντής, Χατζημιχαήλ (86’ Χειμωνέττος), Μυρτό, Γκιζλής, Χωρίτης, Φραγκάκης (61’ Γεροντής), Ροδίτης
ΑΓΙΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ: Χαλκιόπουλος, Φωτεινής, Σαράντης (86’ Γιακουμάκης), Αναστασάς, Δημητράκης, Μαούνης, Στραβογιάννης (52’ Διακαναστάσης), Γεωργαλλής, Σάββενας Κ. (88’ Διακοπαρασκευάς), Σάββενας Σ., Κώτσος