Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Γ' Δωδεκανήσου Έπαιξε και έφερε ”ντόρτια”

Έπαιξε και έφερε ”ντόρτια”

0
9
Ψυχολογία και χαρακτήρα έχει αρχίσει να αποκτά ο Ποσειδώνας Κ. αφού μετά την σπουδαία νίκη της περασμένης αγωνιστικής με την οποία έκοψε βαθμούς στον πρωτοπόρο Ιάλυσο Γ.Σ., επόμενο ”θύμα” ήταν ο Ταξιάρχης που στο πρώτο ημίχρονο μπορεί να στάθηκε καλά στον αγωνιστικό χώρο όμως  από έναν λάθος της άμυνας  έδωσε το δικαίωμα στους γηπεδούχους να προηγηθούν(1-0) . Στην επανάληψη και μετά την αποβολή του Σκουρλή στο 66’ (δεύτερη κίτρινη κάρτα), η ομάδα της Καλάθου αποδυναμώθηκε με αποτέλεσμα οι αντίπαλοι να ανεβάσουν στροφές και να φτάσουν χωρίς πολύ ιδρώτα στο 4-0.

Τα γκολ
30’ Ο Σπανός αμαρκάριστος με σουτ από το ύψος της περιοχής άνοιξε το σκορ 1-0.
68’ Ο Χουβαρδάς με πέναλτι που κέρδισε ο Σπανός έκανε το 2-0.
75΄Το 3-0 έγινε από τον Σπανό με σουτ από το ύψος της περιοχής.
85’ Ο Χριστοδούλου με πλασέ στην αντίθετη γωνία διαμόρφωσε το 3-0.

Καλή η διαιτησία του Πλακογιάννη με βοηθούς τους Βασιλαράκη και Χουβαρδά.

Ποσειδών Κ.: Μαργαρίτης, Κοσμάς, Κρητσιώτης(60’ Καβουκάκης), Χατζημανώλης, Καραμηνάς, Χειράκης, Φελουζής(80’ Φουντής), Μικροπαντρεμένος, Χριστοδούλου, Χουβαρδάς(80’ Φελουζής Ι.), Σπανός.

Ταξιάρχης: Μηλιός, Καντιμοίρης, Πέππα, Παγγάς, Καλοπίτας, Καπισίκης, Γερακούδης(31’ Μακιάρης), Σκουρλής, Κασιώτης, Αγγάς(14’ Χαλάτσης), Χαινταράι.