Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Εντυπωσιάζει ο ΑΣ Τήλος

Εντυπωσιάζει ο ΑΣ Τήλος

0
IMG 4822

Ακόμα μια νίκη πέτυχε στο φετινό πρωτάθλημα ο ΑΣ Τήλος καθώς επικράτησε με 1-0 του ΑΟ Σύμης εντός έδρας, σκαρφαλώνοντας έτσι στην τρίτη θέση του 1ου ομίλου της Β΄ Κατηγορίας.
Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή καθόλη τη διάρκεια του πρώτου μέρους ωστόσο υστερούσαν στην τελική ενέργεια με συνέπεια το 0-0 να μην αλλάζει το πρώτο 45λεπτο.
Στην επανάληψη οι Τηλιακοί συνέχισαν να πιέζουν και στο 56΄έφτασαν στο πολυπόθητο γκολ με το πλασέ του Σακελλάρη Η. από κοντά. Στο τελευταίο μισάωρο δεν άλλαξε κάτι με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να αντιδράσουν και το 1-0 να μένει ως το τέλος.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Σπάρταλης (Βούλγαρη, Δημητριάδης)
ΑΣ ΤΗΛΟΣ: Χατζηνικόλας, Χατζηφούντας, Χριστοφής (80΄ Κωστίδης), Νικολής, Σακελλάρης Κ., Αγκόλι (87΄ Φλέγκας), Ρούκο, Μόσχου (68΄ Αγγελιδάκης), Οικονόμου, Σακελλάρης Η., Οίκουτας
ΑΟ ΣΥΜΗΣ: Τσαβαρής Η., Λεβεντέρης Π., Στεφάνου Χ. (75΄ Λεβεντέρης Α.), Ζουρούδης, Χατζηπέτρος, Ράπι Α., Ράπι Γ., Μπεζέρχτα (70΄ Μεγαλούδης), Καραγιάννης, Στεφάνου Α., Τσαουσέλης (86΄ Τσαβαρής Μ.)