Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Ένα γκολ ήταν αρκετό

Ένα γκολ ήταν αρκετό

0
9
Ένα γκολ που σημείωσε ο Παπακωνσταντίνου, ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στον Κλεάνθη. Οι Παραδεισιώτες επικράτησαν με 1 – 0 του Διαγόρα Βατίου μέσα στο «σπίτι» τους και πρόσθεσαν άλλους τρεις βαθμούς στο ενεργητικό τους. Το μοναδικό τέρμα επιτεύχθηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Ο Νικολός έκανε σέντρα στην καρδιά της άμυνας των φιλοξενούμενων και ο Παπακωνσταντίνου με πλασέ από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα (1 – 0).
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Αντώνης Παπαβασιλείου (Επαμεινώνδας Λάζος,Παναγιώτης Σάββενας).
ΚΛΕΑΝΘΗΣ: Σαββιδάκης, Δημητρόπουλος, Νικολό­ς, Καρίκης, Θεοδοσίου (80’ Ατσίδης), Παπαδημήτρης, Παπακωνσταντίνου (86’ Χατζησάββας), Σάββενας, Πάττας, Καλημέρης (70’ Σπάρταλης). Γεωγαλλής
ΔΙΑΓΟΡΑΣ Β. Αναστασάς, Σ. Γιαννακόπουλος, Μοσκιού (82’ Παππάς), Γεωργαλλής, Ζουρούδης, Ορμενάϊ, Φασάκης, Πάνο, Μικκιού (72’ Αττιτής), Δράκος, Καμπουρής (72’ Γ. Γιαννακόπουλος)