Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Έλειψε μόνο το γκολ

Έλειψε μόνο το γκολ

0
iraklis_maritson_omada

«Λευκή» ισοπαλία προέκυψε στα Μαριτσά ανάμεσα στον τοπικό Ηρακλή και τον Ευαγόρα με τις δυο ομάδες να παίζουν αρκετά επιθετικά και να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν πιο κινητικοί ωστόσο η αποβολή του Φελεσάκη, ανάγκασε τον τεχνικό του Ηρακλή Μιχάλη Μανωλά να οπισθοχωρήσει την ομάδα του. Στην επανάληψη οι δυο ομάδες έψαχναν σε κάθε ευκαιρία του γκολ όμως δεν έγινε δυνατό να αλλάξει κάτι και το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος.

Ηρακλής Μαριτσών: Κοσμάς, Μαυρής, Κωστάκης, Λορέντζος (76’ Αθανασίου), Παπακωνσταντής (55’ Γιακουμάρος), Φελεσάκης, Καστρουνής, Μπιλιάς, Κρομμύδας, Μακρής (69’ Χατζηκωνσταντής), Χειμωνέτος
Ευαγόρας: Δημητρίου, Παναγιώτου, Οχτάρας, Αγγελόπουλος, Σκαφίδας, Κώστας (65’ Ζωάννου), Αμοιρόπουλος, Αντωνούρης (75’ Τσομάνι), Αλαφάκης, Μπιζάντης, Χατζηνικόλας