Αρχική Παιδικό Σαρωτικός ο Απόλλωνας (pics)

Σαρωτικός ο Απόλλωνας (pics)

0

Σταθερά στην 1η θέση η ομάδα του Απόλλωνα Καλυθιών

Ακόμα μια νίκη πέτυχαν οι παίδες του Απόλλωνα Κ. αφού επικράτησαν με το ευρύ 11-2 των Πανθήρων στο γήπεδο Καλυθιών, για την 14η αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΠΣΔ και αυτή τη στιγμή βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας με διαφορά 4 βαθμών από τον 2ο Διαγόρα που όμως έχει δυο παιχνίδια λιγότερα.
Το παιχνίδι δεν χωρά σε ιδιαίτερη κριτική καθώς οι γηπεδούχοι από τα πρώτα κιόλας λεπτά έδειξαν τις διαθέσεις τους καθαρίζοντάς το ματς από το πρώτο μέρος. Στην ανάπαυλα το αποτέλεσμα ήταν 6-2. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίδες του Δημήτρη Στάθη πέτυχαν ακόμα πέντε τέρματα για το τελικό 11-2.

Τα γκολ
Ο Περιστερόπουλος με πλασέ θα ανοίξει το σκορ για το 1-0.
4΄ Ο ίδιος ποδοσφαιριστής μετά από ωραία ενέργεια και πλασέ θα κάνει το 2-0.
11΄ Φάουλ του Τόλη, η μπάλα θα χτυπήσει στο οριζόντιο και στην επαναφορά ο Ισκάς θα μειώσει σε 2-1.
13΄ Μετά από λάθος της άμυνας ο Κασταμούλας Χ. θα κάνει το 3-1.
24΄ Ωραίο σουτ του Περιστερόπουλου Ο. και 4-1
25΄ Ο Καβουσανάκης με πλασέ θα γράψει το 5-1.
31΄ Μετά από πάσα του Τόλη ο Χατζηνικολάου θα μειώσει εκ νέου σε 5-2.
36΄ Ο Περιστερόπουλος θα σημειώσει το τέταρτο προσωπικό του τέρμα για το 6-2.
49΄ Ο Καμπούρης με ψηλοκρεμαστό σουτ θα κάνει το 7-2.
57΄ Και πάλι ο Καμούρης με σουτ θα γράψει το 8-2.
68΄ Ο Παπαρίζος με πλασέ το 9-2.
70΄ Ο Περιστερόπουλος με ωραίο σουτ το 10-2.
76΄ Το τελικό 11-2 θα διαμορφώσει ο Παπαρίζος με πλασέ. Καλύτεροι του Απόλλωνα οι Περιστερόπουλος Ο., και Κασταμούλας Χ., από τους Πάνθηρες ξεχώρισαν οι Τόλη και Ισκάς.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Ντάκο
ΑΠΟΛΛΩΝ Κ.: Ορφανός, Νερατζάκης, Σπαχιού, Καβουσανάκης, Κασταμούλας Μ., Κασταμούλας Χ., Κρούγκερ, Καμπούρης, Καλλιγάς, Περιστερόπουλος Ο., Περιστερόπουλος Α. (Έπαιξαν και οι Χαρινός, Τσάκος, Παπαρίζος και Κούκα)
ΠΑΝΘΗΡΕΣ: Χριστοδούλιας, Αραμπατζής, Κατσιμπράκης, Κουφός, Παπανικολάου, Ισκάς, Σαλονικιού, Γουλάρας, Χατζηνικολάου, Τόλη, Λεβάντης. (Έπαιξαν και οι Γκαμπράνης, Καρακούσης, Στεφανάκης, Λήμνος)