Αρχική Αθλητικά νέα Μπάσκετ Είχαν καθαρό μυαλό οι Buzzer Beaters (pics)

Είχαν καθαρό μυαλό οι Buzzer Beaters (pics)

0

Η δυναμη και το πάθος ήταν τα στοχεία που ξεχώρισαν στην αναμέτρηση του Διγενή και των Buzzer Beaters που έγινε στο πλαίσιο της συνέχειας του Εργασιακού πρωταθλήματος μπάσκετ “Υδροκατασκευαστική Αντώνογλου”. Οι τυπικά φιλοξενούμενοι είχαν περισσότερο καθαρό μυαλό στο τέλος και ήταν και πιο ψύχραιμοι και έτσι πήραν το ροζ φύλλο αγώνα με 65 – 52.

Οι δυο ομάδες ήταν στο πρώτο ημίχρονο κοντά στο σκορ, όμως στην επανάληψη τα πράγματα διαφοροποιήθηκαν καθώς οι Buzzer Beaters βρήκαν τον ρυθμό τους και μπόρεσαν να ελέγξουν το παιχνίδι έχοντας συνεχώς το προβάδισμα στο σκορ. Ο εκνευρισμός τωνα ντιπάλων τους έπαιξε καθοριστικό ρόλο και έτσι στο τέλος πανηγύρισαν μια πολύ σημαντική και άνετη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 13 – 13, 28 – 26 (ημίχρονο), 35 – 46, 52 – 65

Διαιτήτευσαν οι Βιτζηλαίος και Πετρόπουλος

ΔΙΓΕΝΗΣ: Φλοκκιού 8 (2), Φωτεινόπουλος 2, Φωτεινής 4, Χ. Σταυριανάκης 7, Γ. Σταυριανάκης 17 (1), Φάκουλας 8, Καραταπάνης 2, Σωτηρίου 4, Αλαχούζος, Ελιαμός
BUZZER: Κουτσαργιώτης 4, Μπασάκος 1, Μάγγος 3, Παπαδομαρκάκης5, Χριστοφάκης 11, Γουλόπουλος 5 (1), Δαρβίρας 21 (2), Κωνσταντάρος 12, Τσικίμης 3, Νικολιδάκης, Βαρβάρ