Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Εύκολα ο Ακουσίλαος

Εύκολα ο Ακουσίλαος

0
fasi3

Δε συνάντησε προβλήματα ο Ακουσίλαος από τον ΠΑΣ Ασκληπειού του οποίου και επιβλήθηκε 2-1 στις Φάνες.Οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς καλύτεροι στο πρώτο μέρος της συνάντησης και πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων πριν το τέλος του ημιχρόνου. Ο Ντίξον με σουτ στο 25’ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τον Ακουσίλαο, με τον Νέτσα στο 40’ να «γράφει» το 2-0 για την ομάδα του και να της δίνει την ηρεμία για το υπόλοιπο του αγώνα.
Στην επανάληψη ο Ακουσίλαος έκανε συντήρηση δυνάμεων και κράτησε εύκολα το υπέρ του σκορ μέχρι το 88ο λεπτό όταν ο Κουτσονικολής βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση  και σκόραρε για το τελικό 2-1.

Ακουσίλαος: Σκυλλάς, Λαπάκης (80’ Ευθυμίου), Καλημέρης (65’ Μπίλης), Πομπού, Κορκίδας (75’ Έλληνας), Διακαναστάσης, Σκόρπος, Ισκάς, Νέτσας, Πίτσης, Ντίξον
ΠΑΣ Ασκληπιειού: Κουγκράς, Κωστίδης, Κλιμάντης (46’ Ματθαίος), Γιώτας, Γεωργαλλής, Ταμπουράς, Πατάκος, Γεωργάς (61’ Κουτσονικολής), Φραγκάκης (84’ Παπαδιός), Κ. Καστανίδης, Γ. Καστανίδης