Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Εύκολα η Δόξα Καρδάμαινας

Εύκολα η Δόξα Καρδάμαινας

0
posidon_doksa

Πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ 3-2 επιβλήθηκε η Δόξα Καρδάμαινας του Ποσειδώνα Καρπάθου στο Ενωσιακό γήπεδο. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι των αντιπάλων τους και συνάντησαν ιδιαίτερες δυσκολίες στο να πάρουν τη νίκη. Στο 50 λεπτό άνοιξε το σκορ με το Λαμάι να κερδίζει πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Κατσαρός, ενώ στο 15΄ ο Τσίκο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Ποσειδώνας μείωσε με πέναλτι σε 2-1.
Στην επανάληψη και στο 52΄ ο Τσίκος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 3-1 ενώ ένα λεπτό αργότερα οι γηπεδούχοι μείωσαν  σε 3-2. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ποσειδώνας ολοκλήρωσε το ματς με 8 παίκτες.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Ποσειδών Καρπάθου: Γαλάνης, Κριτσιώτης, Χατζημανώλης, Πεπελάζι, Χειράκης , Φελουζής, Βαρδαούλης, Μ. Χάσκας, Χουβαρδάς, Κοιλιάρης, Χαλκιάς.
Δόξα Καρδάμαινας: Γιακούμαρος, Τσίκνης I., Λαμάι, Χατζησεβαστός Χ., Κατσαρός, Λαμάι Μ., Παντελής, Κουρζής, Ψύρης (80′ Στράτος)., Μίτα,Τσίκο (76′ Kαραθάνος).