Αρχική Εφηβικό Εφηβικό: Μόνος στην κορυφή ο Ευκλής Σορωνής

Εφηβικό: Μόνος στην κορυφή ο Ευκλής Σορωνής

0

Μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας «πάτησε» ο Ευκλής Σορωνής ο οποίος επικράτησε στο ντέρμπι κορυφής της Ρόδου με 3 – 2 σε παιχνίδι που έγινε στο Ενωσιακό γήπεδο στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο «Καλλιπάτειρα». Παρά τις άσχημες καιρικές συνθήκες (αέρας και κρύο), τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό με αποτέλεσμα να γίνει ένα πολύ όμορφο παιχνίδι και από τις δυο πλευρές. Ήταν μια ισορροπημένη θα έλεγε κανείς αναμέτρηση η οποία κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Το σκορ άνοιξε στο 25’ ο Ευκλής με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Σάββα ( 0 – 1). Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Κωτιάδης με σουτ μέσα από την περιοχή έφερε το παιχνίδι στα ίσα (1 – 1). Στο 45’ ο Σάββας εκμεταλλεύτηκε λάθος διώξιμο, πήρε τη μπάλα, προχώρησε και με σουτ έκανε το 1 – 2. Στο 65’ και πάλι ο Κωτιάδης κατάφερε να κάνει το 2 – 2 και στο 70’ ο Γεωργαλλής μετά από σύγχυση στα καρέ της Ρόδου με σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 2 – 3.

To παιχνίδι διαιτήτευσε ο Δουλγέρης (Αναστασοπούλου, Μπάρκας)

ΑΣ ΡΟΔΟΣ: Κιουπάκης (74’ λ.τ. Τσεπέλε), Ρούσι, Σαλπιγκτίδης, Νικηταράς, Γαϊτάνος, Πότσι, Καντής (10’ λ.τ. Γεωργαλλής Α.), Τιόλης, Σταθόπουλος, Κωτιάδης (66’ Ι. Γεωργαλλής), Τζούρας
ΕΥΚΛΗΣ: Χατζηελευθερίου, Μπάλα (70’ Πεταυράκης), Ντελλάκης (83’ Μαριέττος), Συρίμης, Καραγιάννης, Μαστρογιαννάκης, Χατζηκαντής (41’ Γεωργαλλής), Shaholli, Μπούτσκα, Σάββας, Μικρόπουλος