Αρχική Αθλητικά νέα Super League 2 Έδειξε και πάλι καλά στοιχεία

Έδειξε και πάλι καλά στοιχεία

0

Καλά στοιχεία σε ένα ακόμα φιλικό παιχνίδι έδειξε ο Διαγόρας ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1 – 1 απέναντι στα Τρίκαλα σε ένα παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο ΕΑΚ Βόλου και έδωσε την ευκαιρία στους δυο προπονητές να βγάλουν πολύ χρήσιμα συμπεράσματα για την αγωνιστική κατάσταση των παικτών τους. Ο Διαγόρας αν και έμεινε πίσω στο σκορ σχετικά νωρίς, εντούτοις ήταν αρκετά καλός στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου όπου έδειχνε να πατάει καλύτερα από τον αντίπαλο του. Στην επανάληψη έγινε ένα παιχνίδι με διαφορετικό ρυθμό και με τις δυο ομάδες να μην μπορούν να πλησιάσουν με αξιώσεις τα αντίπαλα καρέ.

Το φιλμ του αγώνα (από το goaltrikala.gr)
9′ Σούτ του Σμυρλή απέκρουσε στην αριστερή του γωνία ο Γιακουμής
15′ Ο Σταματής πέρασε ωραία στον Αλμπάνη ο οποίος με σουτ πέτυχε το 1-0
25′ O Μπαστακός πέρασε στον Τσιαντούλα ο οποίος με διαγώνιο σουτ ισοφάρισε σε 1-1
42′ O Σταματής στον Αλμπάνη αυτός έσπασε για τον Παπαγεωργίου και ο Ρουγκάλας έδιωξε με αυτοθυσία πάνω στη γραμμή
51’Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Σκόνδρα μπλόκαρε ο Τσέλιος
76′ Φάουλ του Κοντοχρήστου μπλόκαρε ο Γκάρας
81′ Μακρινό συρτό σουτ του Κοντοχρήστου η μπαλα πέρασε άουτ

ΑΟ Τρίκαλα: Γιακουμής (69′ Γκάρας), Νιάρος (77′ Διαμαντόπουλος), Πιαστόπουλος (46’Χατζηκωνσταντίνου), Ντιαλόσι, Κεχαγιάς (77′ Ζώγκος), Ριζογιάννης, Σκόνδρας (82′ Λαμπίρης), Παπαγεωργίου (77′ Λίτσιος) Πέλκας (65 Ευθυμίου), Σταματής (82′ Μολά), Αλμπάνης (82′ Στεφανίδης)
Διαγόρας Ρόδου: Τσέλιος (58’Μάντζαρης), Σανδραβέλης (69′ Δημητρούλας), Κοντοχρήστος, Ρουγκάλας, Σελινιωτάκης, Αθανασίου, Μασούρας, Σμυρλής, Μπαστακός, Αυγενικού (63′ Νάτσης), Τσιαντούλας (65′ Μανωλάκης)