Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Έχει… σφυγμό ο Αστέρας Μ.!

Έχει… σφυγμό ο Αστέρας Μ.!

0
asteras oloi

Πήρε το τρίποντο ο Αστέρας Μ. (2-1 εκτός έδρας τον Άρη Αρχαγγέλου) και παραμένει στον μέσα στο στόχο που δεν είναι άλλος από την παραμονή του στην Α΄ Κατηγορία.

Σημαντικό τρίποντο που τον κρατάει «ζωντανό» στη μάχη που δίνει για να κρατηθεί στην Α΄ Κατηγορία πέτυχε ο Αστέρας Μ. καθώς κέρδισε τον Άρη με 2-1 στο γήπεδο Μαλώνας (ο Άρης ήταν ο γηπεδούχος), στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στο πρώτο μέρος οι Μασαρενοί ήταν καλύτεροι έχοντας την υπεροχή των κινήσεων αλλά και την κατοχή της μπάλας. Τελικά στο 30΄ ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ με τον Καλοπήτα, σκορ που έμεινε ως την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη ο Άρης ανέβασε στροφές, πίεσε τα καρέ του Μήλιου και στο 73΄ έφτασε στην ισοφάριση με τον Μπαϊρακτάρη ο οποίος με ένα ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 1-1. Η χαρά των τυπικά γηπεδούχων δεν κράτησε πολύ αφού ένα λεπτό αργότερα ο Μίρτσεφ θα ξαναβάλει μπροστά τον Αστέρα ενώ αυτό το σκορ δεν θα αλλάξει μέχρι και το φινάλε της αναμέτρησης.

Φάσεις και γκολ

4΄ Σουτ του Λούππου, λίγο έξω.

14΄ Ο Μάλλιος έκανε το σουτ δίπλα από την εστία του Μήλιου.

21΄Ο Σκυλλαράκης τη σέντρα ο Μπαιρακτάρης ια πιάσει το σουτ μπλόκαρε σταθερά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.

29΄ Εξαπολύει το σουτ ο Κιλασίν Κ. ο Βαρέλης θα μπλοκάρει.

30΄ Μετά από κόρνερ του Μίρτσέφ ο Καλοπήτας με σουτ θα ανοίξει το σκορ. (1-0)

49΄ Ο Λούπποςθα δοκιμάσει το σουτ έξω από την περιοχή πάνω από την εστία του Βαρέλη.

68΄ Κόρνερ του Κοτσίκου, μετά από σύγχυση ο Θοδωρή θα σουτάρει σταθερά ο Μήλιος.

73΄ Ο Μπαϊρακτάρης από θέση τετ α τετ θα κρεμάσει τον Μήλιο για το 1-1.

74΄ Από θέση τετ α τετ ο Μίτρτσεφ θα πλασάρει εύστοχα τον Βαρέλη για το τελικό 1-2.

80΄ Σέντρα του Κοτσίκου, ο Μάλλιος την κεφαλιά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μήλιου.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Αντωνάς (Σταυρούλιας, Μπερδεμπές)

ΑΡΗΣ: Βαρέλης, Γιαννιού (60΄ Μαρκόπουλος), Σκυλλαράκης (81΄Φαρμακαλής), Τσελεπίδης, Μπαϊρακτάρης, Συμεωνίδης, Κοντόγιαννος, Παρδαλός (90΄ Λαμπριανός), Μάλλιος, Θοδωρή, Κοτσίκος

ΑΣΤΕΡΑΣ Μ.: Μήλιος, Κιλασίν Κ., Στογιανόφσκι, Κιλασίν Χ., Δημητριάδης (88΄ λ.τρ. Χατζημανώλης Α.), Καλοπήτας, Μπαϊρακτάρης, Λούππος (86΄ Μαυριός), Πλαγγέντης, Μίρτσεφ, Χατζημανώλης Μ. (67΄ Κιλασίν Ε.)

Ανταπόκριση: Γιάννης Σαρούκος