Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου ‘Εκανε περίπατο στο Δημοτικό Στάδιο

‘Εκανε περίπατο στο Δημοτικό Στάδιο

0
diagoras pastida

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε ο Γ.Σ Διαγόρας ο οποίος επικράτησε του Κολοσσού Κάστρου με το ευρύ 8-0 στο Δημοτικό Στάδιο της Ρόδου. Οι γηπεδούχοι έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους καθώς μόλις στο 6’ ή ομάδα του Πέτρου Ρουτζιέρη προηγούταν με 2-0 χάρη σε δύο κεφαλιές των Λυμπερόπουλου και Πεταυράκη έπειτα από εκτελέσεις κόρνερ του Αλημπάς. Ο «γηραιός» δεν άφησε το …πόδι από το γκάζι και στο 27’ μετά από εκτέλεση φάουλ του Αλημπά, ο Ζουρούδης με γυριστή κεφαλιά πέτυχε το 3-0 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι «κυανέρυθροι» έχασαν αρκετές ευκαιρίες με δράστη τον Αλημπά, ο οποίος …βρισκόταν παντού. Στο 52’ πάλι από εκτέλεση κόρνερ του Αλημπά, ο Σαλαμαστράκης με καρφωτή κεφαλιά πέτυχε το 4-0.Στην συνέχεια ο Καπουράνης με τρία προσωπικά γκολ σε διάστημα τριών λεπτών ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 7-0 για να έρθει ένα αυτογκόλ του Θεοδώρου στο 81’ να …γράψει το τελικό 8-0.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ.Γιαννουκάς με «βοηθούς» τους Βάσιλα και Πιτσαρή.
Τα γκολ
4’ Κόρνερ του Αλημπά κεφαλιά του Λυμπερόπουλου 1-0.
6’Κόρνερ του Αλημπά κεφαλιά του Πεταυράκη 2-0.
27’ Φάουλ του Αλημπά κεφαλιά του Ζουρούδη 3-0.
52’ Κόρνερ του Αλημπά κεφαλιά του Σαλαμαστράκη 4-0.
70’ Καταπληκτική ασσίστ του Αλημπά στον Καπουράνη και ο τελευταίος με κοντινό πλασέ πέτυχε το 5-0.
71’ Παράλληλη πάσα του Ζουρούδη πλασέ του Καπουράνη προ κενής εστίας 6-0.
73’ Έκρυψαν την μπάλα Αλημπάς, Λυμπερόπουλος, Καπουράνης και ο τελευταίος αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα πέτυχε το 7-0.
81’ Σέντρα του Πεταυράκη προβολή του Θεοδώρου 8-0.
Οι συνθέσεις:
ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Ταμπάσης (46’ Σαμολαδάς), Κόρλος, Θεοδοσίου, Φωτεινής, Παπαδημητρίου (46’ Καπουράνης), Ανδράλας, Σαλαμαστράκης (60’ Κυπριώτης), Αλημπάς, Πεταυράκης, Ζουρούδης, Λυμπερόπουλος
ΚΟΛΟΣΣΟΣ: Παπαβέργης, Καστανίδης (55’ Τραγάκης), Συμεωνίδης, Γιώτας, Τσαλίκης, Πάττας, Κωνσταντινίδης (68’ Ρούφας), Θεοδώρου, Περαντινός, Αμοιρόπουλος, Λάμα