Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Ισόπαλοι Διγενής και Απόλλων Καλυθιών!

Ισόπαλοι Διγενής και Απόλλων Καλυθιών!

0

Έχασε λίγο έδαφος ο Απόλλων Καλυθιών στα Κοσκινού, αφού αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 απέναντι στον τοπικό Διγενή. Μία ισοπαλία που τον φέρνει πλέον 2 βαθμούς πίσω από την κορυφή, σε συνδυασμό με την νίκη της Ρόδου.Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που σκόραραν πρώτοι, ωστόσο λίγα λεπτά αργότερα δέχθηκαν την ισοφάριση.

Καλύτερα μπήκε στο παιχνίδι η ομάδα από τα Κοσκινού, ωστόσο στην συνέχεια ο Απόλλων Καλυθιών ισορρόπησε το παιχνίδι και έληξε 0-0 το πρώτο μέρος. Το δεύτερο ημίχρονο είχε περισσότερο θέαμα, αφού μπήκαν και τα δύο τέρματα της αναμέτρησης. Ο Διγενής όμως πέρα από το γκολ της ισοφάρισης είχε κάποιες ακόμα φάσεις που μπορούσαν να φέρουν το ματς τούμπα και να πάρουν εν τέλει οι παίκτες του Γιόνοβιτς την νίκη, με τον Απόλλων όμως να στέκεται και αυτός καλά στον αγωνιστικό χώρο και να προσπαθεί να πάρει και αυτός το απόλυτο από την αναμέτρηση.

Το φιλμ του αγώνα:
Ο Μπαϊρακτάρης άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση στο 50′ κάνοντας το 0-1.
Έξι λεπτά αργότερα, στο 56′ ο Διγενής βρήκε άμεσα απάντηση και έκανε το 1-1 με τον Διακάκη να χρίζεται σκόρερ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΟΣΚΙΝΟΥ: Μανώλαγκας, Σκούμπρος(65′ Θαρρενός), Χουτεσιώτης, Μαϊλης, Κώτης, Πατσιαούρας, Μικιού(82′ Χατζηνικόλας), Τζουλβανίδης, Κετσές, Τσιμπιδίδης(88′ Νίκας), Διακάκης
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΘΙΩΝ: Κουφάλης, Θεοδοσίου, Φωτεινής, Διακουράκης, Νικολός(65′ Χαλκιαδάκης), Σαββούλης Τ., Γεωργιάδης, Φλεβάρης(55′ Ιντρίζι), Χατζηκοσμάς, Γιορδαμνής(45′ Καντιμοίρης), Μπαϊρακτάρης