Δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε

4
DSCN2343
Δυσκολότερα απ’ ότι δείχνει το τελικό 3 – 1, ο Κλεάνθης «λύγισε» την αντίσταση του ΑΣ Χάλκης στο Παραδείσι και πήρε τη νίκη. Μέχρι το 83’ το σκορ ήταν ισόπαλο 1 – 1 αλλά στο λεπτό εκείνο οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με πέναλτι το οποίο αμφισβήτησε η ομάδα του Άγγελου Φραγκάκη. Στο πρώτο ημίχρονο πάντως ήταν ξεκάθαρα καλύτερος ο Κλεάνθης δημιουργώντας και πολλές ευκαιρίες για να σκοράρει. Στην επανάληψη προσπάθησε να ανέβει κάπως ο ΑΣ Χάλκης αλλά έδειξε να έχει πρόβλημα στην τελική προσπάθεια.
Στο 15’ από κόρνερ του Νικολού, ο Παπαδημήτρης με κεφαλιά έκανε το 1 – 0
Στο 50’ μετά από εκτέλεση φάουλ του Σιδεράτου, η μπάλα κόντραρε σε σώματα και ο Παπαλαζάρου επωφελήθηκε και από κοντά με πλασέ πέτυχε το 1 – 1.
Στο 83’ ο Γεωργαλλής δέχθηκε μαρκάρισμα από τον Ψαρά μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι. Οι φιλοξενούμενοι όμως το αμφισβήτησαν διότι υποστηρίζουν πως ο παίκτης τους βρήκε τη μπάλα καθαρά. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε να εκτελέσει ο Γεωργαλλής κάνοντας έτσι το 2 – 1.
Στο 95’ συνδυάστηκαν οι Σάββενας, Πάττας και Γεωργαλλής και ο τελευταίος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3 – 1.
Σημειώνεται πως και ο Κλεάνθης διαμαρτυρήθηκε στον διαιτητή ζητώντας πέναλτι συτο 76’ σε μαρκάρισμα του Σπύρου πάνω στον Γεωργαλλή.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Αντώνης Παπαβασιλείου και «βοηθοί» του ήταν οι Νίκος Κακάνης και Γιώργος Μαυρουδής
ΚΛΕΑΝΘΗΣ: Σαββιδάκης, Χατζηθεοδωράκης, Νικολός, Παπαδημήτρης, Παπακωνσταντίνου, (51’ λ.τ. Μ. Ατσίδης), Σάββενας, Δημητρόπουλος (88’ Καρίκης), Πάττας, Γεωργαλλής, Κούρος (65’ Μεμοτσέλα), Θεοδοσίου
ΑΣ ΧΑΛΚΗΣ: Φραγκάκης, Ζαμαντάκης. Καμπούρης, Σπύρου, Ψαράς, Μπιζάτης, Ντούπι. Νασσόπουλος, Παπαλαζάρου (73’ Τζιμπιζίδης), Σιδεράτος, Καβουκλής (81’ Γουλόπουλος)

4 ΣΧΟΛΙΑ

1. Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΔΩΔΕΚΑΝΝΗΣΟ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΕΙ ΠΑΤΗΣΕΙ ΕΠΙ ΠΤΩΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΦΥΡΙΞΕΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ .ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΑΙΞΕΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ Α Σ Χ Ε Τ Ο Σ ΕΓΩ ΘΑ ΓΙΝΩ ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΗΣ.ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΩΘΗΤΕ ΔΕΕΕΕΕΕΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ ΤΟ ΕΕΕΕΕΕΕΧΧΧΧΧΧΧΧΧΕΕΕΕΙΙΙΙΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ!