Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Δύο στα δύο για την ΑΕ Κατταβιάς!

Δύο στα δύο για την ΑΕ Κατταβιάς!

0
digenis katavia2

Το 2 στα 2 έκανε η Α.Ε. Κατταβιάς νικώντας την ομάδα του Διγενή με 1-0 μέσα στα Κοσκινού. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Ίκαρος Τριπολίτης στο 41ο λεπτό με κοντινό πλασέ. Στο πρώτο μέρος το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τον Διγενή πάντως να μπαίνει καλύτερα στο πρώτο εικοσάλεπτο. Στη συνέχεια η ΑΕ Κατταβιάς ανέβασε στροφές και ευτύχησε να προηγηθεί στο 41ο λεπτό με τον Ίκαρο Τριπολίτη, κλείνοντας με τον καλύτερο τρόπο το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι δύο αντίπαλοι μπήκαν πολύ δυνατά προσπαθώντας να απειλήσουν με μακρινά σουτ, χωρίς όμως κάποιο αποτέλεσμα. Η καλύτερη στιγμή για τους γηπεδούχους ήρθε στο 89ο λεπτό καθώς μετά από σουτ του Πατηνιώτη μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι και πέρασε άουτ.
Κορυφαίοι της αναμέτρησης ήταν οι Τριπολίτης και Κούρος. Από το διγενή ξεχώρισε ο Ζούνης.
ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ: Παπαβεργής, Κουμπιάδης, Αεράκης, Ζωάννου, Σπύρου, Γιώτας, Κούρος, Ανανιάδης, Νασόπουλος, Τριπολίτης (90΄Ρούφας), Ντούπης
ΔΙΓΕΝΗΣ: Μανωλάγκας, Διακανθός, Γεωργαλίδης (83΄Ζαχαρίας), Κανάκης, Μάνος, Πατηνιώτης, Μοσκιού (43΄λ.τ.Παπαθανασίου), Ζούνης, Αλαχούζος (54΄Πετράς), Θαρρενός