Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου “Διπλό” παραμονής για την ΑΕ Κατταβιάς

“Διπλό” παραμονής για την ΑΕ Κατταβιάς

0

Σπουδαίο «διπλό» με 3 – 2 σε βάρος του Διγενή Κοσκινού πέτυχε η ΑΕ Κατταβιάς, η οποία απομακρύνθηκε αισθητά από τις επικίνδυνες θέσεις του υποβιβασμού. Η νίκη των «κιτρινόμαυρων» αποκτάει μεγαλύτερη αξία, αν αναλογιστεί κανείς ότι στο ημίχρονο έχαναν με 2 – 0! Στην επανάληψη όμως και για ένα εικοσάλεπτο, παρουσίασαν μια εντελώς διαφορετική εικόνα και έτσι κατάφεραν να φθάσουν στην ανατροπή. Από εκεί και πέρα, ο Διγενής πήρε και πάλι τα ηνία του αγώνα, επέβαλλε τον ρυθμό του και δημιούργησε ευκαιρίες όχι μόνο για να ισοφαρίσει αλλά για να πάρει και πάλι το προβάδισμα, χωρίς όμως να τα καταφέρει. Η ΑΕ Κατταβιάς είχε σε μεγάλη ημέρα τον τερματοφύλακα Παπαβεργή ο οποίος είχε …κατεβάσει ρολά. Αποκορύφωμα ήταν στο 97’ που κατάφερε να αποκρούσει το πέναλτι του Μασάδο και να χαρίσει το «τρίποντο» στην ομάδα του.
Ο Διγενής ήταν πολύ καλύτερος στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και δεν είναι τυχαίο το ότι προηγήθηκε με 2 – 0 με τέρματα των Πατσιαούρα (24’) και Μασάδο (41’). Η ομάδα του Μανώλη Φρατζή κυριάρχησε στην επανάληψη και μέσα σε 22 λεπτά πέτυχε τρία γκολ! ΣΤΟ 52’ ο Νασσόπουλος μείωσε σε 1 – 2, στο 55’ ο Στεργιόπουλος ισοφάρισε σε 2 – 2 και στο 64’ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2 – 3 που έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.