Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Δίκαιο τρίποντο για Πολύστρατο

Δίκαιο τρίποντο για Πολύστρατο

0
ippotes polistratos

Με τα δύο τέρματα που σημείωσε στην επανάληψη ο Πολύστρατος δίκαια κατάφερε να πάρει την πρώτη του νίκη στη σεζόν, αφού κέρδισε με 2-1 τους Ιππότες στους Αγίους Αποστόλους, για την τρίτη αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ Κατηγορίας Δωδεκανήσου.
Το ματς στο πρώτο μέρος δεν ήταν καλό ποιοτικά και το 0-0 έμεινε μέχρι την ανάπαυλα.
Στο δεύτερο μέρος ο Πολύστρατος εμφανίστηκε καλύτερος και πήρε το προβάδισμα στο 61΄. Λίγο πριν το φινάλε έκανε δύο τα τέρματά του ενώ στις καθυστερήσεις οι «μπλέ» μείωσαν σε 1-2. Να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής (με δεύτερη κίτρινη) του Σώτα στο 59΄.
Τα γκολ
61΄ Πάσα του Γιώτα στον Παπαβεργή αυτό με πλασέ έκανε το 0-1.
84΄ Σουτ του Παπακώστα απέκρουσε ο Φουκαράς ασταθός , το ριμπάουντ, ο ίδιος πάικτης έκανε το 0-2
92΄ Μετά από λάθος της άμυνας ο Αλιάι πάσαρε στον Καραγιάννη και αυτός με πλασε διαμόρφωσε το 1-2
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Αυγενικού (Μπέκας, Τσιβιτής)
ΙΠΠΟΤΕΣ: Φουκαράς, Κοκιαντώνης, Ζωάννου, Μαρίνος Μ., Σότα, Αρέτογλου, Εμίρογλου, Γκίνος, Αλιάι, Έλιος (73΄ Ζαγκότσης), Καραγιάννης
ΠΟΛΥΣΤΡΑΤΟΣ: Δημητρίου, Καλλιώρας (57΄ Γιώτας), Παπακώστας, Χατζηκαλημέρης, Πόλος, Μπακαρής, Αλαφάκης, Αποστολόπουλος, Παπαστεργής (81΄ Κοιλιάς), Χατζημιχαήλ, Αναστασιάδης (46΄Αμοιρόπουλος)